رئیس دانشگاه علوم پزشکی:دزفول از نظر زیرساخت های بهداشتی و درمانی در فشار است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۹ ب٫ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی:دزفول از نظر زیرساخت های بهداشتی و درمانی در فشار است [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به کمبودهای موجود در حوزه بهداشت و درمان گفت:شهرستان دزفول از نظر زیرساخت های بهداشتی و درمانی در فشار است. به گزارش ایرنا یوسف پریدار روز یکشنبه در آئین افتتاح بیست و ششمین پایگاه اورژانس جاده ای ۱۱۵ دزفول در شمس آباد ضمن […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به کمبودهای موجود در حوزه بهداشت و درمان گفت:شهرستان دزفول از نظر زیرساخت های بهداشتی و درمانی در فشار است. به گزارش ایرنا یوسف پریدار روز یکشنبه در آئین افتتاح بیست و ششمین پایگاه اورژانس جاده ای ۱۱۵ دزفول در شمس آباد ضمن تقدیر از شهرداری شمس آباد و اقدام تحسین برانگیز خیرین حوزه سلامت به آخرین وضعیت دانشگاه علوم پزشکی دزفول اشاره کرد و گفت:با وجود کمک های مردمی و دولتی فراوانی که در حوزه بهداشت و درمان می شود خواسته ها و نیازهای مردمی در این حوزه زیاد است که باید به رفع این نیازها پرداخت.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله پیشگیری پیش از درمان گفت:از نظر زیرساخت های بهداشت و درمان شدیدا تحت فشار هستیم و اگر جمعیت نسبت به تعداد تخت های بیمارستانی را شاخص قرار دهیم به ازای هر هزار نفر جمعیت باید طبق متوسط کشوری ۱٫۶ تخت داشته باشیم و طبق افق ۱۴۰۴ نیز این میزان باید به ۲٫۵ تا ۲٫۶ تخت به ازای هر هزار نفر برسد در حالی که تعداد تخت های بیمارستانی در دزفول به ازای هزار نفر
۹/. می باشد لذا در این بخش از متوسط کشوری عقب هستیم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود:کمبود تخت های بیمارستانی در دزفول باعث شده در برخی موارد بیمار ۷۲ ساعت در اورژانس بلاتکلیف بماند در حالی که نهایت حضور بیمار در اورژانس هفت ساعت است و بعد از آن باید تعیین تکلیف شود .
وی افزود:در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی با راه اندازی اورژانس هوایی تاکنون ۱۰۰ ماموریت موفق در مرزهای خوزستان و استان های لرستان و چهارمحال بختیاری انجام شده و آمبولانس های دزفول در حال گسترش است بطوری که در یکماه گذشته هفت دستگاه خودروی جدید به ناوگان آمبولانس دزفول اضافه شده و طبق برنامه این رقم به ۲۰دستگاه خواهد رسید.
پریدار کمبود نیروی انسانی را یکی از معضلات اورژانس دانست و گفت:طبق اعلام وزیر بهداشت،پنج هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی در کشور در اورژانس کمبود داریم که سازمان مدیریت باید مجوز استخدام صادر کند تا مشکل حل شود .
وی در خصوص اورژانس بیمارستانی نیز گفت:باید ساختار جامعی داشته باشیم تا خدمات با کیفیت و در شان مردم ارائه دهیم ولی در حال حاضر به علت کمبود امکانات و ازدحام بیماران در دزفول وضعیت ارائه خدمات در شان مردم نیست وپزشکان فرصت ویزیت علمی را ندارند به همین دلیل ارتقای تخت های اورژانس از ۲۵ تخت به ۶۵ تخت در دستور کار است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود:برای حل مشکل تخت بیمارستانی نیز وزیر بهداشت در سفر به دزفول مجوز ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی با ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار را صادر کرد که در این راستا عملیات تخریب بیمارستان پیشین یازهرای دزفول آغاز شده و از نیمه فروردین ماه پیمانکار مورد نظر نیز مشخص خواهد شد.
وی با بیان اینکه با ساخت این بیمارستان تا ۳۰ سال آینده نیاز درمانی منطقه مرتفع خواهد شد افزود:یکی دیگر از معضلات در حاشیه شهرها و مناطق روستایی نبود بیمارستان است که طرح درمان بستر اجرا شد و ساخت مرکز درمان بستر سردشت آغاز شده و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت داشته که امیدواریم تا یکسال آینده به بهره برداری برسد ضمن ایکه در هفته های آینده نیز مراکز درمان بستر روستای خیبر و بخش شهیون دزفول نیز کلنگ زنی می شوند.
پریدار برای حل مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان از خیرین حوزه سلامت طلب یاری کرد و گفت: خیرین دزفول با نگرش و دید عالی خود در همه عرصه های بهداشت ، درمان و آموزش ورود کرده اند و تاثیر گسترش این مراکز را بر آینده جامعه به خوبی درک کرده اند.
** آماده باش تجهیزات بهداشتی و درمانی دزفول ویژه تعطیلات نوروز
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:طرح بسیج سلامت نوروزی در دزفول از اول اسفندماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.
وی افزود:در حوزه درمان نیز از اواسط اسفندماه در حالت آماده باش هستیم و تمهیدات لازم برای استقبال از میهمانان نوروزی و شهروندان به علت تعطیلی برخی مراکز خصوصی و راهیان نور که به منطقه اعزام می شوند در شهرهای تابعه به ویژه شهرستان شوش اندیشیده شده است.
وی افزود:با وجود کمبودهای ناشی از پرداخت نشدن مطالبات بیمارستان ها از سوی سازمان های بیمه گر ، کارکنان مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با ظرفیت ۱۰۰ درصدی در آماده باش هستند .
امام جمعه دزفول نیز در این آئین ضمن تقدیر از خیرین دزفول گفت:در دزفول متدین ترین افراد بدون هیچ چشم داشتی در مجمع خیرین سلامت فعالیت می کنند و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته اند.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود:ساخت پایگاه اورژانس جاده ای توسط خیرین در دزفول نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است و کمک این بانوی دزفولی برگرفته از فرهنگ فاطمی است .
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار