رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان: مقام حضرت فاطمه(س) فراتر از دسترسی ما است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۳ ق٫ظ
رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان: مقام حضرت فاطمه(س) فراتر از دسترسی ما است قلم ماندگار: رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) یک مادر و همسر نمونه، مدافع نمونه حریم مقام امامت و ولایت و یک دختر نمونه هستند. اینکه انسانی بتواند مجمع همه نمونه‌ها و آراستگی ها باشد یک حُسن مستقل است. به گزارش قلم ماندگار، حجت‌الاسلام و المسلمین […]

قلم ماندگار:

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) یک مادر و همسر نمونه، مدافع نمونه حریم مقام امامت و ولایت و یک دختر نمونه هستند. اینکه انسانی بتواند مجمع همه نمونه‌ها و آراستگی ها باشد یک حُسن مستقل است.

به گزارش قلم ماندگار، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی ، با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن و مادر، اظهار کرد: شاید زیباترین و متناسبترین روزی که می توانست به عنوان نکوداشت مقام مادر اختصاص یابد همین روز بود که خوشبختانه در فرهنگ جامعه ما جا افتاده است.

وی افزود: مقام حضرت فاطمه(س) فراتر از دسترسی ما است؛ جامعیت شخصیت حضرت زهرا(س) نکته بسیار مهم و قابل توجهی است. ایشان یک مادر و همسر نمونه، مدافع نمونه حریم مقام امامت و ولایت و یک دختر نمونه هستند. اینکه انسانی بتواند همه نمونه ها را یکجا داشته باشد و مجمع همه نمونه‌ها و آراستگی ها باشد، یک حُسن مستقل است.

شفیعی ادامه داد: مادر، نمونه ای از زیباترین معجزات الهی است. یعنی اگر دفتر معجزات الهی را پیش روی خود بگذاریم، مادر در شمار این مجموعه رتبه بالایی دارد.

رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: چه کسی می تواند مادر را توصیف کند و آن چه را که برای فرزند انجام داده است، متوجه شود. بهترین عشق، عشق مادر به فرزند است که هر کدام از ما خاطرات خوشی از این صحنه در ذهن داریم. مقام مادر به حدی اهمیت دارد که پیامبر اکرم(ص) به جوانی که از ایشان رهنموند می خواستند سه بار خدمت به مادر را توصیه کردند و در بار چهارم خدمت به پدر را  ذکر کردند.

وی بیان کرد: در فرهنگ اسلامی توجه به خانواده و مادر برجسته است و فرهنگ اسلامی و ایرانی ما با جدیت و قاطعیت از مقام مادر حمایت کرده است. مادران نمونه جامعه ما مادرانی هستند که پاره های تن خود را برای دفاع از دین، عزت و امت اسلامی و حریم حرم تقدیم  و به این قربانی های در راه خدا افتخار کرده اند.

شفیعی با تأکید بر لزوم قدردانی از زحمات مادران، گفت: قدردانی از مادر محدود به یک روش یا یک نمونه نیست. جوان ما باید در برابر مادر پای خود را دراز نکند و یا صدای خود را بالا نبرد؛ یک جوان در هر مقام و منزلت باشد باید فراموش نکند که منشا رشد و نمو وی مادرش بوده است و همچنین باید مادر را در سنین کهنسالی خدمت کند و در این خدمت، منت مادرش را بکشد. همچنین جوانان باید به گونه‌ای عمل کنند که موجب افتخار مادران و پدرانشان شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار