رئیس فدراسیون وزنه برداری: فضای معنوی در ورزش کشور تقویت شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۱:۳۳ ق٫ظ
رئیس فدراسیون وزنه برداری: فضای معنوی در ورزش کشور تقویت شود [ad_1] اهواز _ ایرنا _رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور گفت: مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور نکوداشت مقام آیت‌الله جزایری فرصتی برای ورزش کشور است تا مسابقات مختلف با جو معنوی دنبال شود. به گزارش ایرنا علی مرادی شامگاه سه شنبه در افتتاحیه مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان کشور در سالن نامجو اهوازاظهار کرد: خوزستان یکی […]

[ad_1]


اهواز _ ایرنا _رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور گفت: مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور نکوداشت مقام آیت‌الله جزایری فرصتی برای ورزش کشور است تا مسابقات مختلف با جو معنوی دنبال شود. به گزارش ایرنا علی مرادی شامگاه سه شنبه در افتتاحیه مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان کشور در سالن نامجو اهوازاظهار کرد: خوزستان یکی از استان های پیشرو در وزنه برداری است و همیشه از برگزاری مسابقات این رشته در این استان استقبال می کنیم.
رئیس فدراسیون وزنه برداری با بیان این که ورزش وزنه برداری کشور دارای تاریخچه زرینی در دنیا می باشد افزود: بخش مهمی از این تاریخچه درخشان متعلق به وزنه برداری خوزستان است.
وی ادامه داد: خاک زرین این استان خوزستان در زمینه های مختلف از جمله دفاع مقدس و ورزش وزنه برداری همیشه پیشرو و موفق بوده و ورزشکاران خوبی به ورزش کشور معرفی کرده است.
مردای در ادامه به پیشکسوتان وزنه برداری خوزستان اشاره کرد: ورزش کشور مدیون پیشکسوتانی همچون مرحوم مطلق، مهمدی، نیاکان و حیدری است. آن ها زحمات بسیاری برای وزنه برداری استان کشیدند.
وی با اشاره به این که وزنه برداری استان همیشه برای کشور افتخار آفرینی کرده است افزود: مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور همیشه با عشق و علاقه در خوزستان برگزار می شود و در انجام این کار موفق می باشند.
رییس فدراسیون وزنه برداری در ادامه گفت: سالن نامجو که در حال حاضر محل برگزاری مسابقات است در سال ۷۱ توسط آیت‌الله جزایری افتتاح شد و اکنون خانه وزنه برداری استان می باشد.
وی با بیان این که امروز قدم های ارزشمندی برای ورزش وزنه برداری برداشته شده است، عنوان کرد: قطعا اگر امروز کیانوش رستمی و بیداد سلیمی در جهان کسب مدال می کنند با حمایت و تلاش های عوامل اجرایی بوده است.
مرادی گفت : جوانان وزنه بردار کشور و استان با کسب مدال دل مردم و رهبر را شاد می کنند که برای ورزشکاران این رشته جای افتخار دارد و کار ما را سخت تر می کند.

وزنه برداری خوزستان به تدریج به قطب اول کشور تبدیل می شود

استاندار خوزستان نیز طی سخنانی دراین آیین گفت: امیدواریم وزنه برداری خوزستان به تدریج قطب اول کشور شده و مسابقات و همایش های اصلی فدراسیون در این استان برگزار شود.
غلامرضا شریعتی اظهار کرد: امیدواریم این مسابقات به بهترین نحو و در شان مردم خوزستان برگزار شود تا علاقه مندان بسیاری جذب این رشته شوند.
استاندار خوزستان ضمن تشکر از زحمات چندین ساله آیت‌الله جزایری اظهار کرد: با توجه به این که رقابت های قهرمانی کشور برای نکوداشت مقام آیت‌الله جزایری می باشد این موضوع رنگ و بوی معنوی به مسابقات می دهد.
وی بیان کرد: برگزاری چنین مسابقاتی در گسترش و اشاعه فرهنگ ورزش و سلامتی کار بسیار ارزنده ای است و باعث نشاط در جامعه می شود.
شریعتی ادامه داد: با توجه به این که ورزش وزنه برداری از اولویت های استان است باید با تعداد مسابقات بیشتر این رشته را در استان گسترش دهیم. تاثیرگذاری این رشته در بین جوانان موجب میل و رغبت آن ها به ورزش کردن می شود.
وی ادامه داد: برگزاری این مسابقات با جنبه معنوی، رغبت و سبقت در کار خیر است و بعد معنویت در ورزش تقویت می شود،قطعا انجام کار خیر از دید جامعه پنهان نمی ماند.
وی عنوان کرد: ورزش وزنه برداری استان از استعدادهای بسیار درخشانی برخوردار است که قطعا با برنامه ریزی مسولین ورزش می توان بهترین استفاده را از آن ها برد.
خبرنگار: پارساشاکری
انتشاردهنده: کبری آقازری ۶۰۰۲

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار