رئیس فدراسیون کشتی:عملکرد تیم ملی در جام جهانی قابل قبول بود

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۶ ب٫ظ
رئیس فدراسیون کشتی:عملکرد تیم ملی در جام جهانی قابل قبول بود [ad_1] آبادان – ایرنا – رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: فرنگی کاران ایرانی در جام جهانی آبادان عملکرد خوبی داشتند و می توان روی آنها برای آینده سرمایه گذاری کرد. به گزارش ایرنا رسول خادم رئیس روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود:جام جهانی آبادان به لحاظ کیفت یکی از بهترین جام جهانی هایی […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: فرنگی کاران ایرانی در جام جهانی آبادان عملکرد خوبی داشتند و می توان روی آنها برای آینده سرمایه گذاری کرد. به گزارش ایرنا رسول خادم رئیس روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود:جام جهانی آبادان به لحاظ کیفت یکی از بهترین جام جهانی هایی بود که تا کنون برگزار شده بود.
وی اظهار داشت:تیم ایران در این رقابت ها عملکرد خوبی داشت و نشان داد می توان روی این تیم سرمایه گذاری کرد.
رئیس فدراسیون کشتی ایران گفت:این نیروهای جوان، نترس و با تمام وجود در مقابل حریفان قدرتمند خود به خصوص کشتی گیران مدعی و عنوان دار روس و تیم با تجربه ترکیه مبارزه کردند.
خادم تصریح کرد:این مبارزات نشان داد که نسل جدید کشتی فرنگی ایران در مسیر پر افتخار پیشین در حرکت است و در صورت حمایت با برنامه و منطقی، تکیه بر اصل مسابقات انتخابی و رعایت اصول حرفه ای و اخلاقی می توانند از مدعیان اصلی رقابت های بزرگ بین المللی در مسابقات جهانی روبرو تا المپیک ۲۰۲۰ باشند.
خادم تصریح کرد:از طرف دیگر حرکت علی اشکانی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی حرکتی رو به جلو بوده است و تلاش زیادی برای بهبود و رشد برنامه های تیم ملی جوان خود داشته که بطور حتم ادامه نیز خواهد داشت.
خادم در مورد مسائل داوری در دیدار ایران و روسیه گفت:وقتی بوعزیز نایب رییس کمیته داوران اتحادیه جهانی، پس از مسابقه وزن ۵٩ کیلوگرم به داوران این مسابقه به خاطر ندادن اخطار و امتیاز به نفع کشتی گیر ایرانی تذکر می دهد در واقع ناداوری در حق کشتی گیر ۵٩کیلو گرم ایران کرد.
رئیس فدراسیون کشتی گفت:در وزن ۶۶ کیلوگرم هم این فضای یک طرفه در داوری تکرار شد که ما در این زمینه اعتراض خود را به تورلیخانوف نماینده اتحادیه جهانی اعلام کردیم و وی به این موضوع اذعان داشت و قطعا در گزارش خود لحاظ می کند.
وی افزود:مناسبات داوری در اتحادیه جهانی کشتی ، طی چند دهه گذشته، مسیری کاملا مستقل از نظر و نظارت اکثریت اعضا هیات رئیسه را دنبال کرده است.
خادم اظهار داشت:برای تغییر در شرایط مذکور، باید ساختار انتخاب کمیته داوران جهانی و سیستم چیدمان داوران برای مسابقات تغییر کند، به نظر میرسد با توجه به وضعیت موجود، چنین تغییری بیش از آنکه به منطق اداری و فنی نیاز داشته باشد، یک مبارزه سیاسی تمام عیار و طولانی می ‌خواهد.
تیم کشتی فرنگی ایران در دیدار رده بندی رقابت های جهانی با غلبه بر ترکیه به مقام سوم رسید، تیم روسیه نیز با شکست آذربایجان در فینال، جام قهرمانی را از آن خود کرد.
۷۱۰۴/۶۰۶۴
خبرنگار:مسعود گادار** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار