رئیس کانون وکلای خوزستان: وکلا تنها صنف مدافع قانون در خارج از حاکمیت هستند

تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۲ ب٫ظ
رئیس کانون وکلای خوزستان: وکلا تنها صنف مدافع قانون در خارج از حاکمیت هستند [ad_1] اهواز- ایرنا- رئیس کانون وکلای خوزستان با بیان این که استقلال وکیل بحثی صنفی و یک حق مسلم ملی است، گفت: وکلا تنها صنفی هستند که خارج از مجموعه حاکمیت برای حاکمیت قانون می جنگند. به گزارش ایرنا طاهری نسب جمعه در همایش گرامیداشت سالروز استقلال وکلا در اهواز اظهار کرد: اگرچه هفتم اسفندماه […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- رئیس کانون وکلای خوزستان با بیان این که استقلال وکیل بحثی صنفی و یک حق مسلم ملی است، گفت: وکلا تنها صنفی هستند که خارج از مجموعه حاکمیت برای حاکمیت قانون می جنگند. به گزارش ایرنا طاهری نسب جمعه در همایش گرامیداشت سالروز استقلال وکلا در اهواز اظهار کرد: اگرچه هفتم اسفندماه روز استقلال وکیل بوده و بیش از نیم قرن از نامگذاری آن می گذرد اما جامعه وکلا برای احقاق این حق مسلم خود هنوز تلاش می کنند.
وی افزود: این وکلا فرزندان همین سرزمین بوده و برای دفاع از حق مردم و احقاق حقوق شهروندی در شرایط سخت حضوری موثر داشته و تلاش می کنند.
رئیس کانون وکلای خوزستان گفت: استقلال وکیل چه زیرنظر دستگاه قضایی و چه مستقل، برای صنف خود نیست برای دفاع هرچه بهتر از حقوق شهروندان است.
وی بیان کرد: اهمیت استقلال وکلا را مسئولان و مردم زمانی به خوبی درک می کنند که به مصیبت قضایی گرفتار شوند.
یزدالله طاهری نسب گفت: مردم زمانی احساس برخورداری از عدالت می کنند که پشتوانه آن ها یک وکیل مستقل باشد چون درغیر این صورت اعتماد کافی به امر قضاوت نخواهند داشت.
وی استقلال وکیل را تضمین کننده حاکمیت قانون و مانعی برای خروج سرمایه گذار از کشور برشمرد و افزود: امنیت قضایی یکی از فاکتورهای مورد نظر سرمایه گذاران است،آن ها زمانی با آرامش در کشور سرمایه گذاری می کنند که بدانند حقوق شهروندی آنها به خوبی اعمال می شود.
رئیس کانون وکلای خوزستان بیان کرد: دراصل ۱۷۷ قانون یکی از اصول تغییر ناپذیر، اتکای امور به آرای عمومی است اما برخی از سیاسیون مخالف استقلال وکلا هستند.
وی ادامه داد: اگرچه نگرانی های صحیحی در برخی موارد نسبت به فعالیت وکلا و تخلفات این صنف وجود دارد اما تاکنون با تخلفات به شدت برخورد شده است.
طاهری بیان کرد: اکنون هجمه وسیعی علیه کانون وکلای استان ایجاد شده که چرا فارغ التحصیلان رشته حقوق بیکار مانده اند، اما واقعیت این است که کانون وکلا بنگاه کاریابی نیست و دریافت پروانه وکالت وفعالیت حرفه ای مراحل پیچیده ای دارد.
وی گفت: وکیل بیکار مانند ویروسی است که به خانه عدالت تزریق شده است و برای امرارمعاش ممکن است هرکاری انجام دهد.
رئیس کانون وکلای خوزستان ادامه داد: تازمانی که مشکل بیکاری وکلای استان حل نشود افزودن نیروهای جدید فارغ التحصیل به جامعه وکلا بی فایده است.
وی همچنین ممنوعیت فعالیت بازنشستگان دادگستری درحوزه وکالت را خواستار شد و گفت: برخی از قضات دادگستری پس از ۳۰ سال خدمت و خستگی از امر قضاوت برای دریافت پرونده وکالت به ما مراجعه می کنند که انتظار می رود دراین خصوص اصلاحاتی در قانون صورت گیرد.
همایش گرامیداشت هفتم اسفندماه و روز استقلال وکلا با چند روز تاخیر روز جمعه با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری، استاندار خوزستان، جمعی از کانون وکلای کشور و استان و جمعی ازوکلای دادگستری خوزستان در سرسرای امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.
۷۱۵۲/۶۰۰۲ خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار