رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: تحمیل هزینه بخشنامه‌های خلق‌الساعه بر کشاورزان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۲ ق٫ظ
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: تحمیل هزینه بخشنامه‌های خلق‌الساعه بر کشاورزان اهواز- قلم ماندگار- رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در قسمت‌هایی از دولت بخشنامه‌های خلق‌الساعه صادر می‌کنند که هزینه بسیار بالایی را بر بخش کشاورزی و کشاورزان تحمیل می‌کند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار از خانه ملت، در خصوص تصمیمات گیری‌های دولت در زمینه ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی، گفت: سیاست ممنوعیت صادرات در شرایط موجود به نفع بخش کشاورزی نیست، ده‌ها پیام از زارعین سیب زمینی کار سراسر کشور دریافت کرده‌ام که از شرایط به وجود آمده در زمینه ممنوعیت صادرات کاملا نگران هستند.

فساد سیب‌زمینی‌های برداشت شده در انبارها

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان سیب زمینی کار هر ساله متضرر می‌شدند اما اکنون که فرصتی برای صادرات محصول خود دریافت کرده‌اند با اعمال ممنوعیت صادرات تمامی سیب زمینی برداشت شده آنها با قیمت پایین به فروش می‌رسد و در انبارها به مرحله فساد رسیده‌ است، تصریح کرد: هیچ دلیلی منطقی پشت سیاست ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی توسط دولت در جهت منافع بخش کشاورزی وجود ندارد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بارها اعلام کرده‌ایم که کاهش ارزش پول ملی موجب تقویت قدرت رقابت محصولات کشاورزی داخلی و تغییر نرخ مبادله به نفع صادرات محصولات کشاورزی می‌شود، ادامه داد: در قسمت‌هایی از دولت بخشنامه‌های خلق‌الساعه صادر می‌کنند که هزینه بسیار بالایی را بر بخش کشاورزی و کشاورزان تحمیل می‌کند.

فرصت سوزی صادرات محصولات کشاورزی توسط دولت

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکر لازم را به دولت ارسال و مکاتباتی را با آنها در این جهت انجام می‌دهم تا هرچه سریع‌تر ممنوعیت صادرات رفع شود زیرا این موضوع به نفع بخش کشاورزی نیست، گفت: همانند تمامی اشتباهات تاریخی که در اقتصاد ایران در طول دهه‌های گذشته صورت گرفته در حال حاضر که اندک فرصتی فراهم شده به زیان بخش کشاورزی اقدام می‌کنند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعمال محدودیت صادرات محصولات کشاورزی یکی از محورها و دلایل سوال از مسئولان دولتی است.

پایان پیام

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار