راهکار یک نماینده برای کاهش اجار‌ه‌بهای مسکن

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۲ ق٫ظ
راهکار یک نماینده برای کاهش اجار‌ه‌بهای مسکن سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی به نوعی می‌تواند در ترغیب صاحبان املاک برای اجاره ملک‌شان و در نتیجه کاهش قیمت‌ها مؤثر باشد، اما این به تنهایی کافی نیست و نظارت‌ها بر بازار اجاره‌بها باید تقویت شود.

قلم ماندگار:

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلام یا انتقاد از سیاست‌‌های دولت برای ساماندهی و کنترل بازار اجاره‌بها، گفت: سیاست‌های غلط و مقطعی دولت‌ها طی سال‌‌های متمادی باعث شده تا امروز شاهد تورم افسارگسیخته‌ای در بازار اجاره‌بها باشیم.

بیشتر بخوانید:

تمهیدات ویژه مجلس برای مهار بازار اجار‌ه‌بهای مسکن

وی با تأکید بر اینکه دولت می‌بایست نظارت جامعی بر نحوه قیمت‌گذاری اجاره‌بهای مسکن داشته باشد، اظهار داشت: امروز وضعیت اجاره‌بهای مسکن اسف‌بار است. در این شرایط چطور انتظار داریم که جوانان ازدواج کنند. هنوز جوانان در تهیه مسکن اجاره‌ای مستأصل هستند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ضمن درخواست از دولت برای ارائه برنامه جامعی جهت ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن، گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی به نوعی می‌تواند در ترغیب صاحبان املاک برای اجاره ملک‌شان و در نتیجه کاهش قیمت‌ها مؤثر باشد، اما این به تنهایی کافی نیست و نظارت‌ها بر بازار اجاره‌بها باید تقویت شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس در هر زمینه‌ای برای کمک به مردم برای کاهش اجاره‌بها کمک می‌کند، اما این به شرطی است که دولت طرحی برای این منظور داشته باشد، بالاخره دولت مجری است و باید توانایی اجرای برنامه‌ها را داشته باشد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار