کارشناس برنامه ریزی و توسعه اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران:

راه اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی برنامه های آموزشی شرکت را استمرار بخشید

تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۱ ب٫ظ
راه اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی برنامه های آموزشی شرکت را استمرار بخشید کارشناس برنامه ریزی و توسعه اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: راه اندازی سامانه یادگیری الکترونیکی به صورت برخط (Online) و (Offline) اجرای برنامه های آموزشی شرکت را در شرایط خاص کرونایی استمرار بخشید.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران خانم نعیمه عسکری در بیان فعالیت های این بخش توضیح داد: با توجه به محدودیت های اعمال شده و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جهت پیشگیری و مقابله با همه گیری بیماری کووید ۱۹، راه اندازی این سامانه در دستور کار گرفت.

وی افزود: در این ارتباط هم اکنون ۴۸ دوره فنی تخصصی در مباحث کنترل فوران، هیدرولیک و پنیوماتیک مقدماتی، انواع روغن و روانکاری صنعتی، محاسبات سیمان، ساق حفاری، تکنولوژی سیالات، اصول کسب اطلاع از سیال حفاری به صورت برخط در حال اجرا است.

عسکری اظهار کرد: همچنین ۱۴ دوره عمومی و ایمنی نیز در قالب off line، برنامه ریزی و در مراحل اجرایی قرار دارد و گروه های واتساپ برای هر کلاس ایجاد شده تا اطلاع رسانی های لازم در مورد شیوه های ورود، تاریخ آزمون و … به فراگیران صورت پذیرد.

کارشناس برنامه ریزی و توسعه اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه ۹۶ دوره شامل دو هزار نفر دوره و ۳۳ هزار و ۲۲۷ نفر ساعت آموزش از سوی این اداره برگزار شده است، گفت: برنامه ریزی و توسعه آموزش، تفکر سازمانی آموزش و تدوین برنامه های آموزشی را دنبال می کند.
وی افزود: این بخش با بهره گِیری از نیروهای با تجربه و تحصیلکرده جوان به دنبال ارتقا سطح آموزش ها و برگزاری دوره های آموزشی جدید مورد نیاز شرکت است و نیاز سنجی آموزشی مورد نیاز کارکنان ، برنامه ریزی دوره ها و همایش های مختلف و ارتباط با مراکز آموزشی خارج از شرکت و ارزیابی اثر بخشی دوره های برگزار شده را بر عهده دارد.
عسکری اظهارکرد: برنامه ریزی برای برگزاری دوره های کوتاه مدت ضمن خدمت، همایش های ارائه شده توسط اساتید خارج از شرکت، دوره های بلند مدت ترمی کارآموزان تازه استخدام و دوره های آموزشی خارج از شرکت در این بخش تدوین و جنبه اجرایی به خود می گیرد.
کارشناس برنامه ریزی و توسعه اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی حفاری ایران گفت: عمده وظایف این واحد انجام برنامه ریزی آموزشی، تدوین دوره ها، تعیین سرفصل و محتوای دوره ، هماهنگی با ادارات ذیربط، انجام مراحل مختلف پروژه های آموزشی، شناسایی مؤسسات و مراکز آموزشی کشور جهت اعزام کارکنان، شرکت در همایش ها ، تهیه و تدوین تقویم آموزشی و پیگیری موضوع استانداردسازی آموزشی سمت های مصوبه در سطح شرکت ملی نفت ایران و تغذیه اطلاعات مربوطه در سامانه فراگیر آموزشی است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار