رباخواری بانکهای غربی از بانکهای ما کمتر است

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۳ ق٫ظ
رباخواری بانکهای غربی از بانکهای ما کمتر است در سومین واکنش مراجع عظام تقلید در سال ۹۶ نسبت به بانکهای ربوی،حضرت آیت الله مکارم رویه این بانکها را مورد اعتراض قرار داد و خاطرنشان کرد: «رباخواری بانکهای غربی از بانکهای ما کمتر است».

به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، حضرت آیت اللهناصرمکارم شیرازی در درس خارج فقه با اشاره به موضوع رباخواری تصریح کرد: متاسفانه برخی از بانکها هنوز به رباخواری ادامه می دهند. این امر موجب می شود که غبار ربا روی همه پولهایی که در بانک نگهداری می شود، بنشیند.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: هر کاسبی حساب بانکی دارد؛ بنابراین پول ربا و غیرربا مخلوط می شود؛ هرچقدر هم از ربا دوری کنیم غبار ربا بر پولی که در بانک سپرده می شود، می نشیند.
وی ادامه داد: ربا مشکلی بزرگ برای جامعه است و باید عواقب آن روشن شود؛ راهکار نجات این است که بانکها به معنای واقعی کلمه اسلامی شوند.
این مرجع تقلید با اشاره به وامهای قرض الحسنه گفت: برخی هم به اسم قرض الحسنه به مردم وام می دهند، اما کارمزد می گیرند که این کار رباخواری به نام قرض الحسنه است.
آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: بانکداری غربی بر مبنای رباخواری شکل گرفته است و بانکهای ما نیز از آنها الگو گرفته اند؛ حالا جالب است که رباخواری بانکهای غربی از بانکهای ما کمتر است.
وی گفت: بانکها در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نقش مهمی دارند؛ اما اگر به مردم فشار بیاورند چرخ تولید نمی چرخد؛ تا نظام بانکی اصلاح نشود تولید و مصرف اصلاح نمی شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار