محمدامین ناصرین:

رسانه های حامی شریعتی بخوانند/ خبرنگار یا رسانه مستقل کیست؟/ مطالبه گری و دفاع از حقوق مردم خط قرمز رسانه هاست

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ | ۱۹:۴۲ ب٫ظ
رسانه های حامی شریعتی بخوانند/ خبرنگار یا رسانه مستقل کیست؟/ مطالبه گری و دفاع از حقوق مردم خط قرمز رسانه هاست اینکه استاندار در زمان مدت مسئولیت از رسانه ها شکایتی نداشته شق القمر نکرده است چرا که مدیران تابعه او بخوبی جبران مافات کرده اند…

قلم ماندگار:

اگرچه به عنوان یک رسانه مطالبه گر از هرگونه انتقاد ولو غیرمنصفانه استقبال می کنیم و آن را به دیده منت می نهیم اما برای روشن کردن ذهن نگارنده بیان چند نکته ضروری است:

۱- هدف وسیله را توجیه نمی کند؛ این توصیه ای است که باید با ضرب المثل یک سوزن به خود بزن یک جوالدوز به دیگران آمیخته شود !
آیا این توصیه صرفا برای منتقدین است یا حامیان شریعتی نیز باید در حمایت از استاندار به اخلاق و شرع و آخرت و عاقبت توجه کنند؟

۲-چشم ها را باید شست اما جور دیگر نباید دید مسائل را آنگونه که هست باید روایت کرد نه آنگونه که می خواهیم این هم رسالت رسانه است اگر فراموش نکرده باشید!
اما واقعیت چیست؟ خبرنگاران منتقد که البته افراد محترمی غیر از خبرنگاران فارس نیز بودند با رویکرد نهی از منکر و جلوگیری از ایجاد فضای عوامفریبی و پوپولیسم رسانه ای به استاندار مسائلی را متذکر می شوند که البته این تذکر از باب حق مردم بر حاکم نیز باشد.
اما چه پاسخی دریافت می کنند حاضرین در جلسه قطعا گواه ماجرا هستند و البته تصاویری که امروز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.
چرا باید فضای ترس و هوچی گری ایجاد کنید تا صداهایی که نمی پسندید خاموش شود!

۳-اینکه استاندار در طی مدت مسئولیت از رسانه ها شکایتی نداشته شق القمر نکرده است چرا که مدیران تابعه او بخوبی جبران مافات کرده اند بقول یکی از خواهران خبرنگار چه بسیار خبرنگارانی که وقت خود را در دوره مدیریت جناب شریعتی در محکمه ها سپری کرده اند بدون هیچگونه پشتوانه و پناهی!
بخش مضحک ماجرا آنجاست که برخی از مدیران توصیه استاندار را برای پس گرفتن شکایت ها جدی نگرفته اند و حتی با تماس استاندار هم کوتاه نمی آیند!
با این اوصاف شما چه منتی بر سر اهالی رنج دیده رسانه می گذارید؟

۴-عصر امروز پس از انتشار مستند کوتاه خبرگزاری فارس استان در خصوص مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه وقتی سیل پیام های قدردانی کارگران خسته و رنجور را دیدم یقین کردم این رسانه در مسیر درست حرکت می کند
که یک لبخند کارگران زخم خورده از مدیریت ناکارآمد دولتی را به هزار تبریک و تشویق برخی مدیران بی درد ترجیح می دهیم
اینکه وعده های استاندار به کارگران در نشست خبری این رسانه بازتاب داده نشد دلایل متعددی دارد از جمله اینکه اولا استاندار خبر جدیدی برای حل مشکلات کارگران نداشت و آنچه که گفته شد پیش از این منعکس شده بود ثانیا بازدید خبرنگاران فارس از کارخانه نیشکر هفت تپه و گفتگو با کارگران بازداشتی و معترض خلاف برخی گفته ها را به اثبات رسانده بود لذا از آنجا که بنا نیست وعده سرخرمن به این عزیزان دهیم لزومی بر تکرار وعده های عمل نشره نبود
الباقی جواب این بخش را کافی است با جستجوی کلمه هفت تپه در این رسانه جستجو کنید!

۵-اما مشخص کنید ذکر نام کوچک استاندار در تیتر گناه است یا غیرحرفه ای است؟ با ذکر‌منبع لطفا!
اگر غیرحرفه ای است که در تمام رسانه های معتبر دنیا جز ایران مرسوم است البته عقب ماندگی رسانه ها در کشور ما نیز‌ مساله پوشیده ای نیست!

اگر گناه است که در مکتب و مذهب ما ذکر نام رایج است کافی است اندکی تاریخ را مرور کرده باشید!

۶-جالب اینجاست همان ها که در نشست خبری در حال یقه دری برای جلوگیری از اظهارنظر یک خبرنگار بودند برای توصیه به اخلاق تمام ادبیات فارسی را شخم زده اند تا بی ادبانه ترین اصطلاحات را با لحنی خیرخواهانه بکار ببرند
این هم ماجرای بیرون زدن دم خروس آقایان است
شما که از سعه صدر و …استاندار می گویید چرا از قبله آمالتان کمی الگو نمی گیرید
اتفاقا نقدی که به استاندار وارد است همین مساله می باشد که آیا نقش پلیس بد را خودش به این افراد داده است یا آن ها خودسرانه با تندخویی رگ گردنشان را برای منتقدین متورم می کنند
سوال ساده است اگر استاندار این حرکات را نمی پسندد و چنان است که شما می گویید چرا اینگونه رفتارها را تکذیب نمی کند؟

۷-خبرنگار یا رسانه مستقل کیست ؟
در تعریف شما ایرنا ، ایسنا ، ایکنا ، همشهری ، تسنیم ، مهر و… هیچکدام مستقل نیستند.
به عبارتی کل دنیا وابسته اند جز شما !
این رسانه ها را حذف کنید سپس خودتان را بشمارید آیا به تعداد انگشتان دست می رسید؟
با کدام متر و معیار بخش اعظم اهالی رسانه را وابسته می خوانید ولی خودتان را مستقل می دانید؟
اصلا یک سوال ساده ؛ به جز بازتاب کارنامه ضعیف دولت چه خروجی برای ارائه دارید تا عنوان خبرنگار مستقل به شما بچسبد؟

۸-اگر مطالبه حقوق مردم شیوه ای ناصواب است کمی تحمل خود را افزایش دهید چون این مسیر انتخاب ماست ، اگر کمی از رنج مردم دردکشیده را از نزدیک مشاهده کرده باشید و به جای پرسه زدن در پستوهای استانداری نان و نمک سفره محرومین را چشیده باشید آن وقت صدای فریاد شما هم بلند خواهد شد

باشد که رستگار شویم

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار