یک روزنامه:

رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۲ ق٫ظ
رستورانهای بالای شهر،گوشت حیوانات حرام گوشت را به خورد مردم می دهند تهران- قلم ماندگار- روزنامه سیاست روز نوشت:صدها رستوران در گوشه و کنار کشور و بخصوص در مناطق ییلاقی و خوش‌نشین و بالای شهرها منوی مشتریان ویژه خود را با غذاهایی که از گوشت حیوانات شکارشده تهیه می‌شود تکمیل می‌کنند.

قلم ماندگار:

مسئولان محیط‌ زیست می‌گویند این غذاها از بین گوشت گوزن‌ها و آهوهای پیر تهیه می‌گردد اما آنچه در تبلیغات و بر روی میز رستوران‌ها دیده می‌شود گوشت جوان حیواناتی است که از قلب مناطق حفاظت ‌شده محیط‌زیست به این مکان‌ها می‌آیند! مدعی هستند این حیوانات از حیات‌وحش نیستند بلکه متعلق به واحدهای پرورشی در محیط بسته است که به‌صورت خصوصی نگهداری و در زمان مقرر ذبح و در اختیار رستوران‌ها قرار می‌گیرند اما تعداد محدود این واحدها در بخش خصوصی که هم‌اکنون به‌صورت پایلوت فعالیت دارند تکافوی این وسعت غذا را نمی‌کند!
امروز تعداد این مراکز تولید گوشت گوزن و آهو در دو استان یزد و کرمان رو به افزایش است که بتوان نیاز شکارچیان را در چکاندن ماشه و سفره از ما بهتران را با گوشت آهو و گوزن تکمیل کرد! و این‌گونه می‌توان مشاهده و لمس کرد که طبیعت بکر در مناطق حفاظت ‌شده فاقد نظارت مستمر می‌باشد.
بازارهای فریدون‌کنار و همچنین قسمت‌هایی در جنوب کشور مملو از لاشه‌های پرندگان حلال و حرام‌گوشتی است که بدون هیچگونه محدودیتی عرضه تا به رستوران‌های بالای شهرها سرازیر شوند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار