رشد ۱۵۱ درصدی تردد گردشگری دریایی در کارون و اروند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۰ ب٫ظ
رشد ۱۵۱ درصدی تردد گردشگری دریایی در کارون و اروند [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: تردد گردشگری دریایی در رودخانه های کارون و اروند در نوروز امسال ۱۵۱ درصد رشد داشت. عادل دریس سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار گردشگران دریایی در خرمشهر در نوروز امسال را ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی عنوان […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: تردد گردشگری دریایی در رودخانه های کارون و اروند در نوروز امسال ۱۵۱ درصد رشد داشت. عادل دریس سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار گردشگران دریایی در خرمشهر در نوروز امسال را ۲۱۳ هزار و ۳۹۰ گردشگر دریایی عنوان کرد و گفت: این تعداد مسافر در قالب ۱۱ هزار و ۱۳۲ سفر دریایی در رودخانه های کارون و اروند تردد کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۱۵۱ درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه ایام نوروز فعالیت شناورهای مسافری در مسیرهای کویت و عراق به علت افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در اروند و کارون متوقف شده بود افزود: شناورهای مسافری از ۱۶ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ماه سالجاری به جابجایی مسافر در رودخانه های اروند و کارون مبادرت کردند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: در ایام نوروز در راستای ایجاد ایمنی تمهیدات لازم را همچون سال گذشته در نظر گرفتیم و گشت های منظم دریایی در رودخانه اروند و کارون با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و هلال احمر انجام شد.
دریس افزود: در ایام نوروز امسال شناورهای جست و جو و نجات شامل ناجی ۴، سار ۲، قیام ۸ ، دو فروند قایق تندروی جستجو و نجات و یدک کش ناصر۳ رودخانه اروند و کارون را تحت پوشش قرار دادند.
وی نجات جان ۱۲ سرنشین یک فروند قایق تفریحی در رودخانه کارون را یادآور شد و گفت: این قایق تفریحی در تعطیلات نوروز در آب های کارون واژگون شد که تمامی سرنشینان آن با حضور به موقع شناورهای جستجو و نجات بندر خرمشهر از خطر غرق شدگی نجات یافتند.

** ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ مسافر نوروزی و کاروان راهیان نور از بندرخرمشهر دیدن کردند
مدیر کل بندر و دریانوردی بندرخرمشهر اظهار داشت: در تعطیلات نوروز امسال ۱۰۲ هزار و ۲۶۸ میهمان نوروزی به صورت کاروان خودرویی و کاروان های راهیان نور از اقصی نقاط کشور از بخش های مختلف مجتمع بندری خرمشهر دیدن کردند.
دریس اظهار داشت: کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی از محوطه ها، اسکله ها، تجهیزات، تأسیسات بندری، ساختمان مرکزی قدیمی، مناطق عملیاتی کربلای۴ و ۵،نوار مرزی و محل تلاقی رودخانه های اروند و کارون دیدن کردند و با امکانات، ظرفیت ها و توانمندی های مجتمع بندری خرمشهر از نزدیک آشنا شدند.
وی اضافه کرد: در جریان این بازدیدها که با همراهی و پشتیبانی نیروهای یگان حفاظت گارد و انتظامات بندرخرمشهر انجام شد کارشناسان این اداره کل، اطلاعات جامعی در خصوص مجتمع بندری خرمشهر به میهمانان ارائه دادند و همچنین بروشورهای حاوی هشدارهای ایمنی و بسته اقلام فرهنگی در اختیار میهمانان گذاشته شد.
به گزارش ایرنا بندر خرمشهر در شمال غربی خلیج فارس و در جنوب غربی جمهوری اسلامی ایران و همسایگی جنوب شرقی کشور عراق (مرز زمینی شلمچه)، محل تلاقی رودخانه های اروندرود و کارون در استان خوزستان واقع شده است.
این بندر سابقه طولانی در تجارت دریایی داشته و ساخت و بهره برداری از اسکله های ویژه پذیرش کشتی های اقیانوس پیما در بندر خرمشهر در سالهای آغازین ۱۳۰۰ شمسی شروع شده و در زمان جنگ جهانی دوم و پس از آن به اوج خود رسید.
سالهای قبل از انقلاب اسلامی بندر خرمشهر با داشتن ۲۰ اسکله یکی از بزرگترین بنادر کشور به حساب می آمد و سال ۱۳۵۶ چهار میلیون تن کالا از این بندر به کشور وارد شد.
زیرساخت های قبل از جنگ اعم از اسکله ها ،انبارها و محوطه ها بازسازی شده است.
۷۱۰۰/۶۰۶۴
خبرنگار:کمیله حجازی ** انتشار دهنده:محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار