رهایی قاتل از چوبه دار با صلح و سازش دو طایفه در شوش

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ ق٫ظ
رهایی قاتل از چوبه دار با صلح و سازش دو طایفه در شوش رئیس دادگستری شوش گفت: صلح و سازش دو طایفه در شوش با تلاش اعضا شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف و بزرگان و ریش سفیدان طوایف یک جوان محکوم به قصاص نفس را از چوبه دار نجات داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از  روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان خوزستان صادق جعفری چگنی رئیس دادگستری شوش با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۴ دو جوان با هم درگیر می شوند و در اثر این درگیری یک نفر از آنها به قتل می رسد و پس از این حادثه بین دو طایفه اختلاف شدیدی رخ می دهد و باعث سلب آسایش همدیگر شده اند.
وی افزود: پس از دستگیری قاتل و طی مراحل قانونی، حکم قصاص وی صادر و برای اجراء به اجرای احکام ارجاع داده شد.
جعفری چگنی در ادامه اظهار داشت: جهت ایجاد صلح و سازش بین دو طایفه ، اعضاء شعبه ویژه سران عشایر شورای حل اختلاف، بزرگان و ریش سفیدان طوایف با وساطت خود توانستند رضایت خانواده مقتول را جلب و بین این دو طایفه صلح و سازش ایجاد کنند و جوان محکوم به اعدام را از چوبه دار به واسطه همین مصالحه نجات دهند.
رئیس دادگستری شوش با اشاره به رویکرد اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه گفت : دوره نزاع و دعوا‌های طایفه‌ای گذشته و باید جای خودش را به وحدت و برادری تبدیل کند و تلاش کنیم با رفع اختلافات، امنیتی پایدار در شهرستان رقم بزنیم تا جرم و ناهنجاری های اجتماعی از بین برود. و با دوستی و محبت از تفرقه افکنی بین طوایف جلوگیری کنیم تا شاهداتفاقات نا خوشایندی در شهرستان نباشیم.
وی در ادامه بیان داشت: طی یکسال گذشته حدود ۱۱۰ پرونده سنگین قتل و نزاع دسته جمعی اختلافات خانوادگی و مالی به شعبه ویژه شورای حل اختلاف عشایر ارجاع داده شد که با تلاش و کوشش اعضاء این شعبه ۷ پرونده با موضوع قتل و ۸۵ پرونده دیگر با موضوعات مختلف منتهی به صلح و سازش شوند. و این شعبه در تلاش است که تا پایان سال چندین پرونده قتل دیگر را با صلح وسازش مختومه کند.
جعفری چگنی با اشاره به وجود بستر عفو و بخشش در این شهرستان خاطر نشان کرد: وجود گذشت در فرهنگ مردم بستر مناسبی برای مشارکت درتامین امنیت ونظم عمومی وسرعت دراحقاق حق و توسعه عدالت پایدار خواهد بود وگسترش این موضوع از تاکیدات و الویت های ریاست قوه قضاییه می باشد که در حوزه شهرستان شوش از سال گذشته تاکنون بصورت جدی در دستور کار بوده ومردم هم استقبال خیلی خوبی داشته و شهرستان های همجوار هم جهت حل وفصل مشکلات و اختلافات خود از شعبه ما درخواست کمک کردند.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار