رهبر معظم انقلاب: عوارض ناشی از ریزگردها ناشی از کمبود پوشش گیاهی است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۰ ب٫ظ
رهبر معظم انقلاب: عوارض ناشی از ریزگردها ناشی از کمبود پوشش گیاهی است [ad_1] اهواز – ایرنا – رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از کاشت دو اصله نهال، عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا را ناشی از کمبود پوشش گیاهی دانستند و تاکید کردند: باید جنگل ها را از دست اندازی عده ای سوداگر حفظ کرد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از کاشت دو اصله نهال، عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا را ناشی از کمبود پوشش گیاهی دانستند و تاکید کردند: باید جنگل ها را از دست اندازی عده ای سوداگر حفظ کرد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت ا… خامنه ای روز چهارشنبه پس از کاشت دو اصله درخت میوه، با اشاره به اهمیت فضای سبز و پوشش گیاهی افزودند: بسیاری از عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا و ناسالم بودن هوای شهرها به‌دلیل کمبود پوشش گیاهی است و با توجه به موقعیت اقلیمی و گستردگی مناطق کویری در کشور، حفظ پوشش گیاهی اهمیت مضاعفی دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی، وجود سبزه‌گاه های برخوردار از گیاهان متنوع دارویی و همچنین جنگل‌های شمال را از جمله امتیازات فضای سبز ایران برشمردند و ادامه دادند: جنگل‌های ارزشمند شمال جزو کم‌نظیرترین جنگل‌های دنیاست، اما برخی افراد سوداگر بدون توجه به منافع ملی، به جان جنگل ها و منابع کشور می‌افتند و باید این جنگل ها را از دست اندازی حفظ کرد.
ایشان تأکید کردند: مسئولان بخش جنگل ها، مراتع و زمین های کشاورزی باید اهمیت زیادی برای کار خود قائل باشند و در حفظ این ثروت عظیم ملی تلاش کنند.
حضرت آیت ا… خامنه‌ای همچنین با اشاره به ویژگی‌های ممتاز میوه‌های ایرانی و با ابراز تأسف از واردات میوه، گفتند: واردات میوه جزو کارهای غلط است و مسئولان جز در موارد ضروری، باید از این کار جلوگیری کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان، مراسم درختکاری را نماد احترام مردم به طبیعت سرسبز ایران عزیز خواندند و افزودند: همه باید قدردان این موهبت الهی باشند.
۶۰۳۷
دریافت کننده و انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار