روز کارگر تعطیل رسمی برای کارگران است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۳ ق٫ظ
روز کارگر تعطیل رسمی برای کارگران است براساس قانون مجلس شورای اسلامی در ماده ۶۳ قانون کار، روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند. 

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، براساس قانون مجلس شورای اسلامی در ماده ۶۳ قانون کار، روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند. روز کارگر

روز کارگر

همچنین علاوه بر تعطیلات رسمی کشور، روز کارگر( ۱۱ اردیبهشت)نیز جزو تعطیلات رسمی کارگران به حساب می آید. بنابراین کارگران در این روز مانند جمعه ها، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده کنند.

طبق قانون کارفرما اجازه ندارد کارگر را به اضافه کاری وادار کند، هر چند کارفرمایان و پیمانکاران، این روز را به مثابه ی روز کاری برای کارگران تلقی کرده و آنها را بعضاً مجبور به کار می کنند اما قانون کار تأکید بر تعطیل رسمی برای کارگران دارد.

روز جهانی کارگر بر اساس قوانین قانون کار برای کارگرانی که تابع این قانون هستند روزی تعطیل محسوب می شود که مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به کارگران پرداخت شود و اگر به هر دلیلی کارخانه ای تعطیل نشود، اولاً باید حضور در کار کارگران با توافق بین کارگران و کارفرما باشد و ثانیاً مطابق اضافه کاری در روز تعطیل برای کارگران محاسبه شود.

در پایان مدیریت پایگاه خبری قلم ماندگار، این روز را به تمامی کارگران زحمتکش ایران اسلامی صمیمانه تبریک عرض می نماید.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار