مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:

روند صعودی کاربست لوله مغزی سیار و اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر چاه های نفتی

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۵ ب٫ظ
روند صعودی کاربست لوله مغزی سیار و اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر چاه های نفتی مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران از روند صعودی کاربست دستگاه لوله مغزی سیار و انجام اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر و تکمیل چاه های نفتی از سوی این شرکت خبر داد.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران از روند صعودی کاربست دستگاه لوله مغزی سیار و انجام اسیدکاری گسترده در عملیات تعمیر و تکمیل چاه های نفتی از سوی این شرکت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران فرشید قاسمی روز یکشنبه (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) گفت: براساس درخواست های شرکت های متقاضی این روند از بهمن ماه گذشته آغاز و همچنان استمرار دارد.

وی افزود: در حالی که تعداد عملیات لوله مغزی سیار در سال گذشته در مجموع ۲۱۵ مورد بوده است، ۵۲ مورد آن در دو ماه بهمن و اسفند محقق گردید.
قاسمی اظهار کرد: ارائه خدمات فنی در بخش اسیدکاری گسترده نیز به همین منوال بوده و از مجموع ۲۵ عملیات صورت گرفته ۸ مورد مربوط به دوماه آخر سال است.

مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به بازنگری و تامین برخی تجهیزات کاربردی در راستای تقویت ناوگان این مدیریت، گفت: این خدمات شامل سیمان‌کاری، اسیدکاری گسترده و ویژه، تزریق‌پذیری، لوله مغزی سیار، آزمایش چاه با ساق مته و حفاری با هوا و به روش فروتعادلی، لوله‌گذاری چاه، نصب آویزه و آزمایش بهره‌دهی چاه می باشد.

وی ظرفیت‌های این مدیریت از نظر منابع انسانی متخصص و مجرب و تجهیزات و ماشین‌ آلات کاربردی در زمینه ارائه خدمات تخصصی یکپارچه فنی و مهندسی را یادآور شد و برای همکاری با شرکت‌ های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران و بخش خصوصی فعال در این عرصه از جمله پروژهای حفاری طرح توسعه ۲۸ مخزن (طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت) اعلام آمادگی کرد.

لوله مغزی سیار Coiled tubing‎) ) از فناوری‌های مهم در حفاری چاه‌ های نفت و گاز است که جهت عملیات تعمیر و تکمیل چاه‌های نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد و جایگزینی برای دستگاه‌های حفاری تعمیراتی بشمار می‌رود.

عملیات اسیدکاری گسترده از متداول ‌‌ترین روش‌ ‌های اسیدکاری با هدف تحریک طبقات تولید کننده نفت و گاز و جریان یافتن این طبقات به‌‌ درون چاه انجام می‌‌شود.

انتهای پیام/

 1. Carmen   ۲۳/۰۱/۱۴۰۰  

  Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same information you discuss and would
  love to have you share some stories/information.
  I know my audience would value your work. If you are
  even remotely interested, feel free to shoot me an e
  mail.

  Review my homepage lzf swirl lamp

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار