رییس هیات کبدی خوزستان خبر داد: راه اندازی مدرسه کبدی در اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۳ ب٫ظ
رییس هیات کبدی خوزستان خبر داد: 
راه اندازی مدرسه کبدی در اهواز [ad_1] اهواز _ ایرنا _ رییس هیات کبدی خوزستان از راه اندازی مدرسه کبدی برای سنین پایه در شهرستان اهواز خبر داد. عباسعلی شفیعی چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مرکز آموزشی با هدف ارتقای سطح کیفی ورزشکاران، در نیمه اسفندماه در اهواز راه اندازی می شود. رییس هیات کبدی خوزستان راه […]

[ad_1]


اهواز _ ایرنا _ رییس هیات کبدی خوزستان از راه اندازی مدرسه کبدی برای سنین پایه در شهرستان اهواز خبر داد. عباسعلی شفیعی چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مرکز آموزشی با هدف ارتقای سطح کیفی ورزشکاران، در نیمه اسفندماه در اهواز راه اندازی می شود.
رییس هیات کبدی خوزستان راه اندازی مدارس کبدی در تمام شهرهای استان را از برنامه های در دستور کار هیات عنوان کرد و افزود: با توجه به شکل گیری ورزشکاران از سنین پایه، سعی داریم در این مدارس به آموزش نونهالان و نوجوانان بپردازیم.
وی در ادامه به فعالیت ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در استان دراین رشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۲۵۰ نفر آقا و ۲۵۰ نفر بانوی کبدی کار هستند و افزایش فعالیت وجذب ورزشکاران بیشتر به این رشته هم در دستور کار هیات قرار دارد.
شفیعی به ملی پوشان ورزش کبدی استان اشاره کرد و گفت: ورزش کبدی خوزستان از پیشینه خوبی در کشور برخوردار است و ازجمله استان های برتر دراین رشته در رده های سنی جوانان و بزرگسالان آقا و بانو هستیم و در مسابقات کشوری همیشه بر روی سکوی هستیم.
وی نداشتن مکان مناسب برای تمرین را مهمترین مشکل ورزش کبدی استان دانست و گفت: متاسفانه در بسیاری از شهرستان های استان با توجه به کثرت رشته های ورزشی توجهی به رشته کبدی نمی شود و سالن ها به صورت خصوصی اداره می شود.
رییس هیات کبدی خوزستان تصریح کرد: قطعا اگر مکان مناسبی در اختیار داشته باشیم در بحث استعدادهایی موفق تر خواهیم بود، امیدواریم که ارگان ها و مسولین ورزش شهرستان ها به این رشته توجه بیشتری کنند و مکان های ورزشی خود را در اختیار ورزشکاران کبدی کار قرار دهند.
وی گفت: در بعضی از شهرستان های قطب مانند خرمشهر خانه کبدی ایجاد شده، همچنین طی رایزنی با فدراسیون قرار است در شهرستان های سوسنگرد و باغملک نیز سالن مختص کبدی راه اندازی کنیم.
۶۰۰۲خبرنگار : پارسا شاکری **انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار