رییس کل بانک مرکزی: تبدیل بانک‌ها به پارک پول درست نیست

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۹ ق٫ظ
رییس کل بانک مرکزی: تبدیل بانک‌ها به پارک پول درست نیست تهران- قلم ماندگار-رییس کل بانک مرکزی گفت: تبدیل بانک‌ها به پارک پول درست نیست.

قلم ماندگار:

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در خصوص تغییر سپرده‌های روز شمار به ماه شمار، افزود: سپرده‌های کوتاه مدت، سپرده‌هایی هستند که برای کار‌های روزمره توسط مردم و فعالان اقتصادی به کار برده می‌شود که در هر لحظه می‌توانند برداشت و واریز نمایند؛ بر همین اساس در دنیا سود بسیار زیادی به این نوع از سپرده‌ها تعلق نمی‌گیرد چه برسد که این سپرده‌ها روز شمار باشند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد ثبات و انجام برنامه ریزی در منابع توسط بانک‌ها به منظور ارائه تسهیلات کوتاه و بلند مدت به فعالان اقتصادی و افرادی که نیاز به تسهیلات دارند در نظام سود روز شمار تغییراتی ایجاد شد.

رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: این مسئله که بانک‌ها به پارک پول تبدیل شوند، درست نیست؛ در واقع اشخاص پولی را در بانک قرار دهند و به صورت روز شمار و بر اساس میانگین سود دریافت کنند زمانی که بانک‌ها نتوانند از این پول برای فعالیت استفاده کنند، عایدی زیادی برای بانک‌ها ندارد.

همتی افزود: بر همین اساس در زمینه سود روز شمار بانکی شورای پول و اعتبار تصمیمی بر اساس آنچه که قبلا انجام می‌شده و در مدل جهانی  بوده تصمیم گیری داشته است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار