نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت هلال احمر خوزستان:

زحمات جمعیت هلال احمر در ایام سیل مشهود بود، ضرورت تداوم خدمات مؤثر هلال احمر در اربعین حسینی(ع)

تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۲ ب٫ظ
زحمات جمعیت هلال احمر در ایام سیل مشهود بود، ضرورت تداوم خدمات مؤثر هلال احمر در اربعین حسینی(ع) خوزستان_ اهواز_ نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: زحمات جمعیت هلال احمر در ایام سیل مشهود بود.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: زحمات جمعیت هلال احمر در ایام سیل مشهود بود.

حجت الاسلام موسوی فرد بر ضرورت تداوم خدمات مؤثر هلال احمر در اربعین حسینی(ع) تاکید کرد و گفت: جای پای عوامل جمعیت هلال احمر در مناطق آسیب دیده از سیل کاملاً مشهود بود.

امام جمعه اهواز،  افزود: زحمات ارزشمندی از سوی جمعیت هلال احمر به ویژه در ایام سیل وسیع استان کشیده شد که هر کجا بنده ورود می کردم، جای پایی از هلال احمر مشاهده می شد.

وی گفت: با توجه نزدیک بودن اربعین حسینی(ع)، وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران و با عنایت به حذف ویزا باید برنامه ریزی جامع و خوبی اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام موسوی فرد تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در خارج از مرز فعالیت های شایانی را انجام می دهد که انتظار داریم به حول و قوه الهی در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات، این خدمات ارائه و به صورت کیفی و کمی افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: بحمدالله در سال های گذشته جمعیت هلال احمر در مرزها فعال بوده است.

حجت الاسلام موسوی فرد در پایان یادآور شد: ایجاد ظرفیت های مناسب برای استقرار زائران در داخل و خارج از مرزها و فراهم کردن تسهیلات برای بهبود شرایط زائران به همراه امداد و نجات در مسیرهای منتهی به مرزها هم از جمله وظایف جمعیت است که امیدواریم امسال هم با همان قوت ادامه یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: اجرای طرح فطرانه و ارائه خدمات روانشناختی در مناطق سیل زده استان از برنامه های پساسیل هلال احمر است، همچنین توانمندسازی اقشار آسیب پذیر یکی از اولویت های اصلی هلال احمر خوزستان است.

علی خدادادی ادامه داد: پس از اجرای موفق طرح فطرانه و ارائه خدمات روانشناختی در مناطق سیل زده، پیگیر تحقق تعهدات مجموعه های داخلی و خارجی در استان هستیم.

وی  بیان کرد: جمعیت هلال احمر علاوه بر فعالیت های ذاتی خود در استان، برنامه های دیگری از قبیل محرومیت زدایی را با توجه به محرومیت مفرط و با ایجاد مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه دنبال کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان همچنین اضافه کرد:  یکی از کارهای مهم ما، حساس سازی مرکز در خصوص محرومیت های موجود در استان خوزستان بوده است.

وی  تصریح کرد: خوشبختانه در هم در ارائه خدمات و هم در رفع محرومیت با تعاملی که با مجموعه های مختلف از جمله سپاه داشته ایم، توانسته ایم با هدایت تیم های جهادی، اثربخشی این برنامه ها را افزایش دهیم.

خدادادی گفت:  با پتانسیلی که در این مجموعه وجود دارد، با وجود امدادگران ایثارگر، خیرین، داوطلبان و جوانانی که بدون هیچ چشمداتشی فعالیت می کنند، با تعاملی سازنده با دستگاه های مختلف از جمله آموزش و پرورش سپاه و ورزش و جوانان توانستیم در سیل اخیر بخشی از مشکلاتی را که مردم با آنها مواجه بودند، مرتفع کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: انسجام و وحدت ملی و خنثی سازی توطئه های دشمنان به عنوان دستاوردهای مهم سیل در استان محسوب می شود.

وی ادامه داد: این مردم سراسر کشور بودند که در کنار ما با حمایت های بی شائبه توانستند مرهمی را بر زخم‌های آسیب دیدگان از سیل گذاشته و از آلام آنها بکاهند.

خدادادی با بیان اینکه توزیع سبدهای یک ماهه در ابتدای ماه مبارک رمضان و اجرای طرح فطرانه در انتهای این ماه با توجه به شرایط فرهنگی مردم خوزستان از جمله برنامه های این جمعیت پس از سیل بوده است، یادآور شد:  اجرای برنامه های مشاوره و حمایت های روانی و اجتماعی، پیگیری اجرای کمک ها و حمایت های خارجی و اختصاص سبدهای کالای خانگی از سوی مرکز نیز در حال اجرا در مناطق آسیب دیده نیز از برنامه های دیگر این جمعیت محسوب می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح های دانش آموز آماده در روزهای سخت(دادرس) و خانواده آماده در مخاطرات(خادم) از جمله برنامه های این جمعیت در حوزه پیشگیری و آمادگی بشمار می روند که در حال اجرا در جامعه هستند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار