زیرساخت ها در مناطق تحت تاثیر زلزله در خوزستان آسیب ندیده اند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ | ۲۳:۰۸ ب٫ظ
زیرساخت ها در مناطق تحت تاثیر زلزله در خوزستان آسیب ندیده اند مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: زیرساختهای آب، برق، تلفن و گاز در مسجد سلیمان و دیگر نواحی تحت تاثیر زلزله آسیبی ندیده اند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، کیامرث حاجی زاده  اظهار داشت: در زمان وقوع زلزله به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی، گاز برای ساعاتی قطع شد اما زیرساختها و راه‌های استان آسیبی ندیدند.

وی با اشاره به اینکه به پنج شهرستان در این بحران اعلام آماده باش شد توضیح داد: بلافاصله در هنگام وقوع زمین لرزه ستاد بحران شهرستان‌ها در مسجدسلیمان، هفتکل، باغملک، ایذه، لالی و اندیکا تشکیل شد و به همراه مسئولان امداد ونجات استان و اورژانس در منطقه حاضر شدیم و از مناطق مختلف بازدید میدانی داشتیم.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه زمین لرزه تلفات جانی نداشت بیان کرد: به طور کلی این زمین لرزه ۱۰۴ مصدوم داشت که جز سه نفر، مابقی به صورت سرپایی درمان شدند.

وی با اشاره به خسارتهای وارده توضیح داد: ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که منازل و بناها بین پانزده تا ۵۰ درصد در شهر و روستاهای بخش گلگیر و بخش مرکزی آسیب دیده اند.

حاجی زاده بیان کرد: هلال احمر به اندازه کافی چادر در مناطق مختلف توزیع کرده است.

وی با اشاره به آسیب وارده به بیمارستان نفت مسجد سلیمان گفت: این بیمارستان که قسمتهایی از آن ریزش کرد قدیمی است اما بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان به صورت کاملاً آماده پای کار آمده است و تیم‌های پزشکی جدید به منطقه اعزام شدند.

زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) صبح دوشنبه شهرستان مسجد سلیمان خوزستان را لرزاند که در پی آن پس لرزه‌هایی در بسیاری از مناطق استان احساس شد.

پس از زلزله اولیه تاکنون ۱۲ پس لرزه در شهرستان مسجد سلیمان رخ داده است.

کانون این زمین لرزه شهر گلگیر مسجد سلیمان بوده است در این حادثه تنها یک نفر به دلیل ترس دچار عارضه قلبی شد و جان خود را از دست داد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار