ساخت ۲ هزار و ۳۰۰ خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۱ ق٫ظ
ساخت ۲ هزار و ۳۰۰ خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد شادگام – قلم ماندگار- استاندار خوزستان با بیان اینکه کار ساخت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل اوایل امسال همچنان ادامه دارد گفت: مرمت ۱۰ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در نقاط مختلف خوزستان به پایان رسید.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در بازدید از روستای منصوره شادگان با اعلام اینکه اعتبارات لازم مربوط به سیل زدگان این استان تامین شده است ، مشکل پرداخت وجود  ندارد و با تایید سامانه خسارات پرداخت می شود افزود: برای جبران خسارت وارده به بخش کشاورزی استان خوزستان نیز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده است

وی در ادامه به تشریح وضعیت روستای منصوره شادگان پرداخت و روند بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در این روستا را کند ارزیابی کرد و گفت: در منصوره شادگان ۵۰۰ پرونده برای واحدهای خسارت دیده ناشی از سیل تشکیل شده که تنها۵۰ پرونده ثبت شده است و این ایراد مربوط به کندی سامانه ثبت می باشد.

استاندار خوزستان افزود: در احداث و تعمیر منازل خسارت دیده و جبران خسارت به مزارع کشاورزی شادگان اقدامات لازم در حال انجام شدن است و خدا را شکر تاخیری وجود نداشته، قرار است قسط دوم نیز به آسیب دیدگان سیل پرداخت شود.

وی اظهار داشت: تعداد ۱۰۰ فقره وام ۴۰۰ میلیون ریالی با سود پنج درصد به اهالی روستای منصوره شادگان اختصاص یافت تا منازل آسیب دیده ناشی از سیل را مورد ساخت و ساز قرار دهند.

شریعتی با اشاره به لایروبی انهار روستای منصوره گفت: با تامین اعتبار لازم لایروبی انهار در این روستا عملیاتی خواهد شد تا میزان تولید محصولات کشاورزی در این روستا افزایش یابد.

وی شرایط تبدیل شدن روستای منصوره به شهر را مناسب دانست و تصریح کرد: این روستا با توجه به زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های موجود شرایط تبدیل شدن به شهر را دارد و مراحل قانونی آن در حال پیگیری است.

استاندار خوزستان گفت: روستای منصوره شادگان با مشکلات زیادی از جمله شبکه آبرسانی، برق و همچنین نداشتن پل مواجه است که با تامین اعتبار لازم این سه مشکل در حال رفع شدن است.

شریعتی افزود: البته ساکنان روستای منصوره خواستار ایجاد زیرساخت ها از جمله آسفالت شدند که امسال ۱۲ هزار متر مربع به این روستا سهمیه قیر اختصاص یافت که این میزان به ۳۰ هزار هزار متر مربع افزایش یافت. در سه سال آینده ۷۰ هزار متر مربع از معابر این روستا زیرسازی و آسفالت می شوند و یک سالن ورزشی نیز در این روستا احداث خواهد شد.

استاندار خوزستان در ادامه اظهار داشت: روزانه ۳۵ متر مکعب آب از رودخانه جراحی و سه متر مکعب از کانال منصوره به سمت مزارع شادگان رها سازی می‌شود که در چند روز آینده میزان رها سازی آب از کانال منصوره به هشت متر مکعب خواهد رسید.

وی  افزود: از کانال محیط زیست نیز سه متر مکعب آب به سمت شادگان رها سازی می‌شود و امیدواریم مشکلات نخیلات و مزارع شادگان که در پایین دست واقع شده است رفع گردد.

طغیان رودخانه های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده ها روستا شد.

بیش از ۲۷۰ روستای خوزستان در سیل امسال به صورت کلی یا جزیی تخلیه شدند.بیش از ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان متاثر از سیلاب شدند.

شادگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار