سازمان میراث فرهنگی توجه بیشتری به حفظ آثار باستانی دزفول داشته باشد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۱ ب٫ظ
سازمان میراث فرهنگی توجه بیشتری به حفظ آثار باستانی دزفول داشته باشد [ad_1] دزفول – ایرنا – نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با گله مندی از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت:در حالیکه برخی آثار باستانی دزفول در حال نابودی است توجهی به حفاظت از این بناهای تاریخی نمی شود. به گزارش ایرنا عباس پاپی زاده روز سه شنبه در اولین کنگره […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با گله مندی از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت:در حالیکه برخی آثار باستانی دزفول در حال نابودی است توجهی به حفاظت از این بناهای تاریخی نمی شود. به گزارش ایرنا عباس پاپی زاده روز سه شنبه در اولین کنگره بین المللی جندی شاپور دزفول افزود:سازمان میراث فرهنگی نسبت به برخی آثار باستانی دزفول که در حال تخریب می باشند بی تفاوت است.
وی خواستار توجه بیشتر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نسبت به حفظ آثار و بناهای تاریخی دزفول شد و گفت:بافت قدیم دزفول با معماری منحصر بفرد به عنوان بخشی از تاریخ این سرزمین دارای ظرفیت های بی شماری در زمینه گردشگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
پاپی زاده در ادامه با بیان اینکه دزفول همواره توانسته نقش شاخص و برجسته خود را در کشور و جهان داشته باشد گفت:تاریخ درخشان جندی شاپور با ظرفیت بالای این سرزمین قابل تکرار است و باید تلاش کرد تا این ظرفیت علمی دوران کهن بار دیگر احیا شود.
پاپی زاده افزود:مطالعه گذشته و اینکه ما بدانیم جندی شاپور چه بوده برای آیندگان مهم است لذا باید تلاش کرد این ظرفیت بالا به نسل های آینده نیز معرفی شود.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار حمایت وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از دانشگاه جندی شاپور دزفول شد و گفت:حمایت های خوبی در این راستا شده اما انتظار می رود این حمایت ها بیشتر شود تا این دانشگاه به جایگاه واقعی خود برسد.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:ملت ایران در طول تاریخ نقاط عطف با اهمیتی را از خود به جای گذاشته است که مرکز علمی جندی شاپور در ۱۸۰۰ سال پیش یکی از این نقاط عطف با اهمیت است.
عباس پاپی زاده تقویت ظرفیت ها در جامعه را موجب تعالی دانست و گفت:ایران قبل از اسلام پیشرفت داشته و بعد از اسلام نیز این پیشرفت شتاب گرفته است و باید تلاش کرد این پیشرفت همچنان با اتکا به ظرفیت داخل کشور تداوم یابد.
اولین کنگره بین المللی جندی شاپور که سوم اسفند ماه با سخنرانی آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و دکتر فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری آغاز شده تا چهارم اسفند ماه به مدت ۲ روز ادامه دارد.
۶۰۶۸/.۷۲۸۱
خبرنگار: زهرا دهقان **انتشار دهنده: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار