انتقاد رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از سازمان نوسازی مدارس

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۴ ب٫ظ
انتقاد رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از سازمان نوسازی مدارس خوزستان- قلم ماندگار-رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اولین متهم در خصوص آسیب به مدارس با عمر کم در زلزله، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است زیرا باید نظارت کامل در خصوص ساخت‌وساز مدارس داشته باشد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور سه‌شنبه شب در جلسه شورای مدیریت بحران استان در مسجدسلیمان با اشاره به حادثه‌خیز بودن کشور ایران، اظهار کرد: در ابتدای سال جاری ۲۵ استان کشور درگیر سیل شدند و بالغ‌بر ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که طبق نظر مقام معظم رهبری و دولت اولویت جبران خسارات با دو بخش مسکن و کشاورزی است.

وی افزود: در بخش جبران خسارات در زیرساخت‌ها و مقرر شد که اعتبارات به نقاط آسیب‌دیده اختصاص پیدا کند که در خوزستان سیل‌بندها باید مرمت شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به شایعات در فضای مجازی، عنوان کرد: برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» خانمی را از کرمانشاه به برنامه دعوت کرد و این خانم ابراز کرد که هیچ کمک و کانکسی به وی تعلق نگرفته است و کانکس فقط به افراد دارای پارتی اهدا می‌شود.

وی گفت: در زلزله کرمانشاه ۶۰ هزار عدد کانکس توزیع شد و پس از بررسی‌ها مشخص شد که این خانم در منطقه‌ای که ادعا می‌کرد زندگی نمی‌کند و ۱۴ میلیون پول و کانکس دریافت کرده است.

نجار با اشاره به نوسازی ۳۵ هزار و تعمیر ۶۵ هزار واحد مسکونی در زلزله سرپل ذهاب، اظهار کرد:  همان‌گونه که در سرپل ذهاب ساخت‌وساز به‌خوبی انجام شد و ارتفاع ساختمان‌ها از میانگین ۱.۲ طبقه به ۳.۹ طبقه رسید در مسجدسلیمان نیز با همین سازوکار بازسازی و تعمیر انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس ارزیابی‌های بنیاد مسکن خانه‌هایی که تخریب‌شده و قابل سکونت نیستند، در شهر ۱۲ میلیون تومان و در روستا ۶ میلیون تومان اجاره‌بها برای آن‌ها تأمین خواهد شد.

میزان پرداخت تسهیلات برای واحدهای مسکونی آسیب‌دیده

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به هماهنگی با بنیاد مستضعفان برای تأمین سیمان رایگان، عنوان کرد: میزان پرداخت خسارت برای واحدهای نیازمند بازسازی در شهر ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد، ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت، ۱۵ میلیون تومان تسهیلات معیشتی ۵ درصد و ۵ میلیون تومان معیشتی بلاعوض پرداخت خواهد شد.

وی گفت: برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی تا ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون تومان بلاعوض با توجه به خسارات پرداخت خواهد شد.

نجار  با اشاره به مذاکره با نفت برای کمک به مسجدسلیمان با توجه به نفت‌خیز بودن منطقه، اظهار کرد: برای ساخت واحدهای مسکونی روستایی ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد، ۱۰ میلیون تومان بلاعوض، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات معیشتی و ۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت خواهد شد.

وی افزود: متولی بافت‌های فرسوده، مسکن و شهرسازی و ستاد بازآفرینی شهری است که اعتبارات خوبی در این خصوص دارد.

سازمان نوسازی مدارس متهم اول تخریب مدارس است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تخریب برخی مدارس با عمر کم، عنوان کرد: چنانچه مدعی‌العموم وارد نشود، فرماندار به‌عنوان نماینده دولت در خصوص مدارس شکایت رسمی انجام دهد زیرا عمر مفید یک مدرسه باید حدود ۱۰۰ سال باشد و این مدارس به دلیل استفاده از مصالح نامرغوب پس از چند سال ساخت در این زلزله تخریب شدند.

وی گفت: اولین متهم در خصوص آسیب به مدارس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس است زیرا متولی این موضوع است و باید نظارت کامل در خصوص ساخت‌وساز مدارس داشته باشد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار