سامانه نوبت دهی مجازی در پایانه بار بندر امام (ره) راه اندازی شد

تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۰ ب٫ظ
سامانه نوبت دهی مجازی در پایانه بار بندر امام (ره) راه اندازی شد [ad_1] اهواز- ایرنا – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت:به منظور صرفه جویی در زمان ، سوخت و هزینه ها در پایانه بار بندر امام (ره ) سامانه نوبت دهی مجازی در پایانه این بندر راه اندازی شد. مسعود مصدقی شنبه درگفت وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار کرد: راه اندازی این […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت:به منظور صرفه جویی در زمان ، سوخت و هزینه ها در پایانه بار بندر امام (ره ) سامانه نوبت دهی مجازی در پایانه این بندر راه اندازی شد. مسعود مصدقی شنبه درگفت وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار کرد: راه اندازی این سامانه موجب افزایش بهره وری در ناوگان حمل و نقل ، کاهش ترافیک جاده ای و جلوگیری از معطلی و ماندگاری رانندگان در پایانه بار بندر امام می شود.
وی با اشاره به رتبه دوم خوزستان در سال ۹۴ در بخش حمل و نقل کالا در سطح کشور افزود: پایانه بار بندرامام (ره ) دومین پایانه استراتژیک کشور پس از بندر شهید رجایی در بندرعباس است که روزانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ کامیون وارد پایانه بار این بندر می شوند.
وی بندر امام خمینی را دومین بندر در اجرای این سامانه عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این سامانه رانندگان می توانند بدون حضور در پایانه و با ارسال پیامک برای بارگیری نوبت بگیرند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با عنوان اینکه بندر امام(ره) دومین بندر ترانزیت و خروجی کشور است افزود: در۱۱ ماه نخست امسال ۱۵ میلیون و ۴۰۶ هزار تن کالا از مبدا این بندر جابجا شده که این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۴/۹ درصد کاهش دارد.
مصدقی گفت: این میزان تناژ توسط ۷۲۳ هزار سفر با ناوگان باری کشور انجام شد و این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال ۵/۳ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: عمده کالاهای جابجا شده از پایانه بار بندر امام (ره) شامل گندم ، ذرت ، سویا ، شکر ، شمش آهن ، و سیمان کیسه ای بود.
بندر امام خمینی(ره) یکی از بندرهای خوزستان با ۳۴ اسکله فعال، بزرگترین بندر فعال در جنوب خوزستان است.
۷۱۶۵/ ۶۰۳۷
خبرنگار: حمید رضا ترابی فرد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار