سخنگوی دولت:دولت در سالجاری اعتبارات خوبی به خوزستان تخصیص داد

تاریخ انتشار: جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۳۸ ق٫ظ
سخنگوی دولت:دولت در سالجاری اعتبارات خوبی به خوزستان تخصیص داد [ad_1] اهواز – ایرنا – سخنگوی دولت با اشاره به اهمیت خوزستان در ابعاد مختلف گفت:نگاه دولت به خوزستان نگاه ویژه ای بوده است ودر سالجاری نیز در سه بخش بودجه ای اعتبارات خوبی به استان خوزستان تخصیص یافته است. به گزارش ایرنا محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری خوزستان و کارگروه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – سخنگوی دولت با اشاره به اهمیت خوزستان در ابعاد مختلف گفت:نگاه دولت به خوزستان نگاه ویژه ای بوده است ودر سالجاری نیز در سه بخش بودجه ای اعتبارات خوبی به استان خوزستان تخصیص یافته است. به گزارش ایرنا محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری خوزستان و کارگروه ملی مبارزه با ریزگردهای این استان در سالن شهید هاشمی استانداری با حضور رئیس جمهوری بیان کرد: سه ردیف اعتباری در بودجه ۹۵ شامل اعتبارات ملی ،استانی ویژه و استانی مشخص شده است که هزینه انجام هرکاری در استان از این سه ردیف خارج نیست.
وی گفت: کل سهم خوزستان از اعتبارات ملی در سال جاری هفت هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بوده که از این حیث خوزستان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
سخنگوی دولت افزود: در حوزه اعتبار تملک دارایی ها نیز خوزستان رتبه نخست و در ردیف های استانی ویژه نیز جایگاه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در کنار طرح های مختلف در استان تا پایان امسال برای ۱۸ طرح مبلغ یک هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال ، برای طرح های آب و برق یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی در ادامه در خصوص طرح انتقال آب از سرشاخه های کارون به خارج از استان خوزستان گفت: به غیر از آبی که برای مصرف شرب از استان خوزستان خارج خواهد شد هیچ آب دیگری برای مصارف غیر شرب از این استان منتقل نمی شود و اگر خلاف این ثابت شد همه مسئولیت آن را به عهده می گیرم.
وی گفت : آمادگی دارم همراه نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی از سرچشمه های کارون تا انتهای کارون موضوع انتقال آب را مورد بررسی قرار دهیم و اطمینان می دهم که هیچ طرحی برای انتقال آب غیرشرب از کارون اجرا نشده است.
وی افزود: طبق دستور رئیس جمهوری جز برای مصرف شرب هیچ آبی از خوزستان خارج نخواهد شد و به عنوان سخنگوی دولت اعلام می کنم آمادگی داریم کارگروهی برای راست آزمایی تشکیل دهیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ادامه بیان کرد: وزیر جهاد کشاورزی برنامه ای برای نهال کاری در محل کانون ریزگردهای خوزستان طراحی کردند که ۳۰۰ میلیارد ریال به عنوان علی الحساب از سوی دولت برای این طرح پرداخت می شود.
وی گفت: در سفر رئیس جمهوری به خوزستان در سال ۱۳۹۲برای بررسی مسائل و مشکلات و تصمیم گیری برای رفع آن ها جلسه ای را تشکیل دادیم که رئیس جمهوری در این جلسه متعهد شد نسبت به اصلاح زمینها و کانال کشی و اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری که بعد از ابلاغ مقام معظم رهبری بدون اقدام و اجرا باقی مانده بود اقدام شود.
نوبخت افزود: یکی دیگر از قولهای رئیس جمهوری در آن زمان به مردم خوزستان این بود که به غیر از آب شرب آب دیگری از استان منتقل نشود.
سخنگوی دولت بیان کرد: مدعی نیستیم که همه مسائل استان را حل کرده ایم اما با وجود محدودیت منابع مالی اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد ریال برای حل بخشی از مشکلات استان ابلاغ شد.
دکتر روحانی به همراه وزیران اطلاعات، کشور، نیرو، ،نفت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اجرائی رئیس جمهوری و نیز رییس سازمان حفاظت محیط زیست در سفری یک روزه امروز پنجشنبه وارد اهواز شدند تا از نزدیک اقداماتی که دولت برای حل مشکل ریزگردها در حال انجام است بررسی کنند.
۶۰۰۲/۷۱۵۸/۶۰۶۴
خبرنگار: زینب فرحانی*تنظیم :کبری آقازری **انتشاردهنده :محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار