سد کرخه برای مهار سیلاب مناطق بالادست آماده است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۶ ب٫ظ
سد کرخه برای مهار سیلاب مناطق بالادست آماده است [ad_1] اندیمشک – ایرنا – مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه گفت:این سد با ۱،۳ میلیارد مترمکعب ظرفیت ذخیره سازی آب برای مهار سیلاب مناطق بالادست آماده است. فریدون صالحی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:هم اکنون حجم آب مخزن سد کرخه حدود ۴ میلیارد متر مکعب است و برنامه […]

[ad_1]


اندیمشک – ایرنا – مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه گفت:این سد با ۱،۳ میلیارد مترمکعب ظرفیت ذخیره سازی آب برای مهار سیلاب مناطق بالادست آماده است. فریدون صالحی فر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:هم اکنون حجم آب مخزن سد کرخه حدود ۴ میلیارد متر مکعب است و برنامه ریزی برای افزایش این حجم تا ۵،۳ میلیارد متر مکعب انجام شده است.
وی ارتفاع آب در دیواره سد کرخه را ۲۱۱ متر عنوان کرد و گفت:با توجه به پیش بینی بارندگی های مناطق بالادست حدود ۱۰ متر افزایش تراز خواهیم داشت.
صالحی فر گفت:در آمادگی صد درصد برای بارندگی ها هستیم و تدابیر لازم برای کنترل سیلاب و مدیریت شرایط انجام شده است.
وی ظرفیت کلی گنجایش آب مخزن سد کرخه را هشت میلیارد متر مکعب عنوان کرد.
مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه گفت: آب ۱۶۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست و نیز ۴۰۰ روستای استان خوزستان توسط سد کرخه تامین می شود .
سد کرخه یکی از بزرگ ترین سدهای خاکی دنیا و بزرگ ترین سد خاکی ایران و خاورمیانه است که بر روی رودخانه کرخه در ۲۲ کیلومتری شمال غربی اندیمشک در استان خوزستان ساخته شده است.
عملیات اجرایی این سد در سال ۱۳۷۰ آغاز و در سال ۱۳۸۰ به پایان رسید.
۶۰۶۸/۷۲۸۱
خبرنگار: زهرا دهقان ** انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار