سرمایه گذاری بیش از ۱۰۵ میلیون دلاری در منطقه آزاد اروند در پسابرجام

تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۰ ب٫ظ
سرمایه گذاری بیش از ۱۰۵ میلیون دلاری در منطقه آزاد اروند در پسابرجام [ad_1] آبادان – ایرنا – معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:پس از اجرای توافق نامه ایران با گروه ۵+۱، ۱۰۵ میلیون و ۳۱ هزار دلار سرمایه خارجی در این منطقه جذب شده است. محمدرضا معتمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سرمایه گذاری در بخش های مختلف […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:پس از اجرای توافق نامه ایران با گروه ۵+۱، ۱۰۵ میلیون و ۳۱ هزار دلار سرمایه خارجی در این منطقه جذب شده است. محمدرضا معتمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله صنعت، احداث نیروگاه بادی، شیمیایی، بازرگانی، پلیمری، صنایع غذایی و تولید تراکتور بین شرکت هایی از آلمان، عراق، کویت، چین، انگلستان، اتریش، امارات متحده عربی، فرانسه هند، ترکیه و پاکستان در منطقه آزاد اروند جذب شده است.
وی اظهار داشت:برخی از شرکت های سرمایه گذار در منطقه آزاد اروند در حال تامین و اجرای زیرساخت های لازم برای تولید و برخی نیز در حال فعالیت و تولید هستند که برای تعداد قابل توجهی از جوانان بومی منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این شرکت ها شغل ایجاد شده است.
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند همچنین از جذب ۳۵ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال سرمایه داخلی از فروردین ماه سال ۱۳۹۳ تا دیماه سال جاری در این منطقه خبر داد و گفت:این میزان سرمایه گذاری در بخش های صنایع شیمیایی، برق و الکترونیک، صنایع غذایی، بازرگانی، سلوزی و چوب، خدمات لجستیکی، خدماتی و مونتاژ آمبولانس محقق شده است.
معتمدی تصریح کرد: این شرکت ها در شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر در حال فعالیت و تولید و برخی نیز در حال آماده کردن زیر ساخت ها هستند.
منطقه آزاد اروند در شمال غربی خلیج فارس و جنوب غربی استان خوزستان در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با وسعت بیش از ۱۷۳کیلومترمربع در محل تلاقی اروند رود و کارون واقع و دارای مرز مشترک با کشورهای عراق و کویت است.
این منطقه بر اساس طرح جامع تهیه شده شامل سه بخش اصلی شهرکهای صنعتی خرمشهر و آبادان، شلمچه و جزیره مینو است از کل مساحت اراضی این منطقه ۸۶۰۰ هکتار به فعالیتهای صنعتی و ۴۸۰۰ هکتار به سایر بخش‌ها در زمینه بازرگانی گردشگری و اداری و ۳۸۰۰ هکتار به بخش‌های بندری، انبارداری و و ترانزیت اختصاص یافته‌است.
وجود آب شیرین فراوان و رودهای بهمنشیر، کارون و اروند و امکانات دیگر مانند حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی به داخل و خارج کشور و فرودگاه آبادان و فاصله کم با کشورهای همجوار از مزیت‌های منطقه آزاد اروند است.
منطقه آزاد اروند در نیمهٔ دوم سال ۱۳۸۲ به تصویب رسیده‌است و با وسعتی بالغ بر ۱۷٫۲۰۰ هکتار بزرگترین منطقهٔ آزاد تجاری وصنعتی کشور است.
۷۱۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:مسعود گادار ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار