امام جمعه اهواز:

سرنگونی پهپاد آمریکایی آمادگی دفاعی ایران را به رخ جهانیان نشان داد

تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۰ ب٫ظ
سرنگونی پهپاد آمریکایی آمادگی دفاعی ایران را به رخ جهانیان نشان داد خوزستان- قلم ماندگار-امام جمعه اهواز با اشاره به سرنگونی هواپیمای جاسوسی امریکا، گفت: مرزهای ما خط قرمز ما است و این حادثه آمادگی دفاعی ما در برابر تجاوز بیگانگان را به رخ کشید.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا، گفت: برای دفاع از سرزمین خود همیشه آماده‌ایم و دست هر متعرضی که بخواهد به کشور ما تعرض کند را قطع خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۳۱ خردادماه) با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: به چه کسانی صالحین گفته می‌شود؟ باید بگوییم کسانی که به پای عهد و پیمان خود ایستادگی کرده‌اند، صالح هستند.
وی افزود: قطعا صالحین عهد و پیمانی با خدا بسته‌اند؛ خداوند  از انسان‌ها دو عهد گرفته است. یکی عهد بندگی که از همه بندگان گرفته می‌شود و دیگری عهد شفاعت که از دسته‌ای از انسان‌ها که ویژگی خاص دارند گرفته می‌شود که این عهد، خاص محمد و آل محمد(ص) است.
امام جمعه اهواز ادامه داد: شاخصه بندگی و ربوبیت، پرسش، پذیرش و لذت است. زمانی که انسان از اهلش سوالی می‌پرسد، باید آن را بپذیرد و به آن عمل کند و سپس به تمام لذت‌ها دست پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بنیان خانواده یکی از با ارزش‌ترین بنیان‌ها است و دشمنان اسلام به دنبال سست کردن بنیان خانواده هستند.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد ادامه داد: یکی از زیباترین اصولی که جزو آداب و معاشرت خانواده به حساب می‌آید حیا است. حیا صفت با ارزشی است که انسان را به سوی همه خوبی‌ها می‌برد.
وی با اشاره به بهایی که خداوند به حجاب می‌دهد، تصریح کرد: روایات متعددی در این زمینه وجود دارد. اگر حیا آمد همه خوبی‌ها را به دنبال خود خواهد داشت. حیا در چند جا از جمله چشم و گفتار خود را نشان می‌دهد.
امام جمعه اهواز بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری دشمنان بر دو مساله که یکی مساله اعتیاد و دیگری شهوت‌رانی است، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. زمانی که از امتی نامید می‌شوند به دنبال آن هستند که آن چیزی که اسلام را با ارزش کرده، بگیرند.
وی با بیان اینکه شهوت‌رانی عوامل زیادی دارد، عنوان کرد: عامل شکست برخی دولت‌ها شهوت‌رانی بود، امروزه نیز اگر در ترکیه برخی مشکلات جود دارد به همین دلیل است.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد گفت: خداوند به مدیر یا رهبر جامعه اسلامی توصیه کرده است که نخست به خانواده خود توجه کند یعنی اول خودت را حفظ کن و سپس به اهلت بپرداز و سپس می‌فرماید در بحث حجاب و حیا، انسان باید اول از خود شروع کند.
وی بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند این دو گوهر ارزشمند یعنی حیا و حجاب که از اول انقلاب مورد توجه قرار گرفته بودند را از بین ببرد. این طور نیست که در گذشته عنوان می‌شد حجاب آزاد است و کسی ملزم به رعایت حجاب نیست.
وی با تاکید بر لزوم رعایت حجاب، گفت: زمانی که یک جوان به سن ۱۷ سالگی می‌رسد زمان ازدواج وی رسیده اما فرهنگ غلطی که در جامعه حاکم شده مانع ازدواج جوانان شده است. از طرف دیگر آنهایی که ازدواج کرده‌اند باصحنه‌هایی مواجه می‌شوند که موجب می‌شود کمتر به همسرانشان توجه کنند و همین امر باعث شده آمار طلاق افزایش پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: گاهی سوال می‌شود که حجاب چقدر ارزش دارد که تا این حد به آن بها داده می‌شود اما گاهی اتفاقاتی در حوزه مالی رخ می‌دهد و به آن اتفاقات پرداخته نمی‌شود؟ باید بگوییم وظیفه نظام مقدس اسلامی در این زمینه به عهده قوه قضاییه است که در این زمینه به خوبی ورود کرده و اکنون نیز بهتر ورود کرده است.
وی ادامه داد: مطالبه ما از مسئولین این است که نباید هر چند گاهی شاهد جابه‌جایی میلیاردها سرمایه‌گذاری مردم باشیم.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد تصریح کرد: نباید شاهد این باشیم که برخی‌ها هنجارشکنی کنند. همه دستگاه‌های دولت باید چارجوب مشخصی داشته باشند و همه بر این اساس حرکت کنند. اگر ما از خود شروع کنیم بخش زیادی از مشکلات حجاب حل می‌شود.
امام جمعه اهواز بیان کرد: برخی‌ها عنوان می‌کنند زمانی که در خصوص ناهنجاری‌ها ورود می‌کنیم از ما پشتیبانی نمی‌شود یا با مسائل دیگری مواجه هستتند اما باید بدانیم که سیدالشهدا(ع) برای دین و احیای دین، ۷۲ شهید تقدیم کردند. ما نیز برای آموزه‌های دینی در کشور باید در این مسیر گام برداریم.
وی تصریح کرد: راه در زمینه حجاب بگیر و ببند نیست بلکه با تذکر زبانی بخش زیادی از مشکلات حجاب حل خواهد شد. همچنین مسئولین باید وظایف خود را نسبت به هنجارشکنان یعنی کسانی که حجاب را برمی‌دارند انجام دهند و برای این افراد حساب ویژه‌ای باز کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سیل اخیر افزود: همچنان توجه ویژه به آسیب‌دیدگان، مطالبه مردم است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی جهت کنترل نرخ کالاها، تصریح کرد: متاسفانه مشاهده می‌شود هر روز قیمت‌های اجناس افزایش می‌یابد. چرا ما باید در یک خیابان قیمت یک کالا را به چندین نرخ ببینیم؟ تعزیرات در این زمینه چکار می‌کند؟ تعزیرات باید نظارت خود را بر قیمت اجناس تشدید کند زیرا مردم در این شرایط اقتصادی قادر به خرید مایحتاج خود نیستند.
وی عنوان کرد: همچنین دولت باید به دنبال چاره‌اندیشی برای اشتغال جوانان باشد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا، تصریح کرد: دشمنان ما باید بدانند مرزهای ما خط قرمز ما است. این سرنگونی دو پیام آشکار برای سردمداران استکبار مخصوصا آمریکایی‌ها دارد؛ نخست اینکه هر بیگانه‌ای که بخواهد به مرزهای آبی، خاکی و هوایی تعرض کند با تمام قدرت به دنبال نابودی آنها خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین دومین پیام به آمریکا این است که بدانند تنها راه دشمنان، حفظ تمامیت ارضی ایران و احترام به منافع ملی است. اگر دشمنی بخواهد به خاک و مرزهای ما تعرض کند اجازه نخواهیم داد که به ما تعرض شود. برای دفاع از سرزمین خود همیشه آماده‌ایم و دست هر متعرضی که بخواهد به کشور ما تعرض کند را قطع خواهیم کرد.

انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار