سرپرست اداره ارشاد ماهشهر:هنرمندان بومی شهرستان از سوی صنایع حمایت نمی شوند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۷ ب٫ظ
سرپرست اداره ارشاد ماهشهر:هنرمندان بومی شهرستان از سوی صنایع حمایت نمی شوند [ad_1] بندر ماهشهر – ایرنا – سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر ماهشهر با انتقاد از نبود حمایت صنایع شهرستان از هنرمندان بومی،گفت:صنایع پتروشیمی مستقر در شهرستان نه تنها از هنرمندان توانمند بومی حمایت نمی کنند بلکه بیشتر برنامه های فرهنگی آنها بدون اخذ مجوز از این اداره برگزار می شود. به گزارش ایرنا […]

[ad_1]


بندر ماهشهر – ایرنا – سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر ماهشهر با انتقاد از نبود حمایت صنایع شهرستان از هنرمندان بومی،گفت:صنایع پتروشیمی مستقر در شهرستان نه تنها از هنرمندان توانمند بومی حمایت نمی کنند بلکه بیشتر برنامه های فرهنگی آنها بدون اخذ مجوز از این اداره برگزار می شود. به گزارش ایرنا پریسا مصطفاییعصر دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ماهشهر گفت:صنایع عظیم پتروشیمی شهرستان با وجود درخواست‌های مکرر اداره به حمایت از هنرمندان بومی، نه تنها حمایتی نکرده بلکه با بهانه‌های مختلف از همکاری با هنرمندان بومی ممانعت می کنند.
وی با تشریح اهمیت فعالیت های فرهنگی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی گفت:همواره باید تلاش شود معضلات فرهنگی که جنبه عمومی دارند رصد شوند، چرا که فعالیت های فرهنگی کمک زیادی به کاهش ناهنجاری های اجتماعی می کند.
وی ادامه داد:انتظار می رود دستگاه هایی نظیر شهرداری ها و صنایع که از توان مالی بیشتری برخوردارند، از تئاترهای خیابانی با اولویت گروه های بومی حمایت کنند که بتوان گام های موثری در این راستا برداشت.
مصطفایی اضافه کرد:برگزاری برنامه های هنری با استفاده از توان هنرمندان غیربومی از دید مسوولان شهرستان غیرقابل چشم پوشی است و تا به نتیجه رسیدن این مهم و حمایت قطعی از هنرمندان بومی پیگیری ها از سوی مسوولان شهرستان ادامه دارد و در این خصوص نیز با مسئولان نظیر امام جمعه بندر ماهشهر مکاتبه می شود.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ماهشهر همچنین با تبیین اهمیت توسعه فعالیت های مذهبی در کنار فعالیت های فرهنگی، افزود:توسعه فعالیت های مذهبی از دیگر فعالیت های مورد توجه شورای فرهنگ عمومی است و مقرر شد ۳۰۰میلیون ریال به توسعه فرهنگ نماز در مدارس اختصاص یابد.
به گزارش ایرنا صنایع پتروشیمی نظیر تندگویان، فارابی، بوعلی و چندین مجتمع دیگر، منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر و اداره کل بندر و دریانوردی استان خوزستان از شرکت های و صنایع مهم اقتصادی مستقر در شهرستان بندر ماهشهر می باشند.
۶۱۲۵ آمنه محتشمی ** انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار