سفر گردشگران خارجی به دزفول در نوروز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۰ ق٫ظ
سفر گردشگران خارجی به دزفول در نوروز [ad_1] دزفول – ایرنا – سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: نخستین گروه از گردشگران خارجی در سال ۹۶ ،همزمان با نوروز وارد این شهرستان شدند. حجت اله آریایی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:یک گروه ۲۸ نفره از گردشگران خارجی از کشور یمن […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: نخستین گروه از گردشگران خارجی در سال ۹۶ ،همزمان با نوروز وارد این شهرستان شدند. حجت اله آریایی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:یک گروه ۲۸ نفره از گردشگران خارجی از کشور یمن در بدو ورود به دزفول مورد استقبال قرار گرفتند.
وی اظهار کرد: این گردشگران در سفر به دزفول از جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهرستان همچنین آثار تاریخی و باستانی دزفول دیدن کردند.
آریایی با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی سفر گردشگران خارجی به دزفول در سال ۱۳۹۵ افزود: پیش بینی می شود این روند با شتاب بیشتری در سال ۱۳۹۶ افزایش یابد.
وی اظهار کرد:مسافران نوروزی بسیاری نیز از استان های مختلف کشور به دزفول سفر کرده و جاذبه های گردشگری این شهر از جمله پل ۱۷۰۰ ساله ، کهنه بازار ، بافت قدیم ، حمام کرناسیان و اماکن زیارتی دزفول مورد توجه آنها قرار گرفته است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول افزود: سفر مسافران نوروزی به شهرستان دزفول که از اواخر اسفند ماه آغاز شده همچنان رو به افزایش است.
اجرای موسیقی زنده در موزه کرناسیان ،نظارت بر تاسیسات گردشگری و دفاتر خدماتی و رستورانهای سنتی ،برپایی نمایشگاه صنایع دستی در پارک دولت ،برگزاری جشنواره غذاهای محلی در خانه تیزنو و موزه کرناسیان از جمله برنامه های ایام نوروز در دزفول می باشد.
دزفول در فاصله ۱۴۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
۲۰۰ هکتار بافت آجری منحصربفرد ، پل ۱۷۰۰ ساله ساسانی ، آسیاب های آبی و نیز رودخانه دز با آبی زلال از جمله جاذبه های گردشگری دزفول می باشند.
۶۰۶۸
خبرنگار و انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار