سفر یکروزه رئیس سازمان غذا و دارو به مناطق سیل زده خوزستان/ کمک ۵۰۰ میلیون تومانی دارو به سیل زدگان خوزستانی + گزارش تصویری

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۴ ق٫ظ
سفر یکروزه رئیس سازمان غذا و دارو به مناطق سیل زده خوزستان/ کمک ۵۰۰ میلیون تومانی دارو به سیل زدگان خوزستانی + گزارش تصویری خوزستان- قلم ماندگار- در سفر یکروزه رئیس سازمان غذا و دارو به استان خوزستان، ضمن برگزاری جلسه ای با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اهواز و بررسی وضعیت وضعیت دارو و ملزومات پزشکی برای کمک به سیل زدگان، از نزدیک از کمپ های برپا شده سیل زدگان خوزستانی بازدید کرد.

 قلم ماندگار:

برگزاری جلسه بررسی وضعیت دارو و ملزومات پزشکی برای امداد رسانی به سیل زدگان 

در سفر یکروزه رئیس سازمان غذا و دارو به استان خوزستان ضمن برگزاری جلسه ای با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی اهواز و بررسی وضعیت وضعیت دارو و ملزومات پزشکی برای کمک به سیل زدگان از نزدیک از کمپ های برپا شده سیل زدگان خوزستانی بازدید کرد.

به گزارش قلم ماندگار، در ابتدای سفر یکروزه دکتر  مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو به خوزستان جلسه ای با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی برگزار و از نزدیک وضعیت دارو و ملزومات پزشکی برای کمک به سیل زدگان آشنا شد.

در این جلسه که با حضور دکتر پیرصالحی معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر شهرام شعیبی مشاور رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر بهفر مدیر کل آرایشی و بهداشتی، مهندس عباس مهدی‌زاده مدیرکل برنامه ریزی، بودجه و امور استان‌های سازمان غذا و دارو، دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و اعضای هیات رئیسه در محل سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد، رفع مشکلات بهداشتی و درمانی به ویژه بررسی نیازهای دارویی و غذایی سیل زدگان مواردی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این جلسه بر کمک رسانی در شرایط بحرانی، تهیه نیازهای دارویی و اختصاص بودجه‌ای مجزا برای تامین داروهای موردنیاز سیل زدگان تاکید شد.

پیرصالحی با اشاره به هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های پخش دارو در خصوص امداد رسانی دارویی به سیل زدگان خوزستانی گفت: نیازهای دارویی را به وزارت بهداشت گزارش داده و انتظار می‌رود تمامی کمک‌ها در اسرع وقت شناسایی و مرتفع شود.

رئیس سازمان غذا و داروی کشور در ادامه با تاکید بر نظارت‌های بیشتر بر آب و مواد غذایی سیل زدگان اسکان داده شده گفت: تانکر‌های مواد غذایی و آب آشامیدنی باید تایید اداره آب و معاونت بهداشتی دانشگاه را داشته باشند تا شاهد شیوع بیماری‌های عفونی و واگیر در منطقه نباشیم.

پیر صالحی همچنین در  این جلسه از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان کمک دارویی به سیل زدگان خبر داد.

استان‌های سیل‌زده هیچ کمبود دارویی ندارند

رئیس سازمان غذا و دارو کشور گفت: در کشور و استان‌های سیل‌زده هیچ کمبود دارویی نداریم و مردم نگران کمبود دارو نباشند.
مهدی پیر صالحی  همچنین در جریان بازدید از شرکت‌های پخش و ذخیره داروی استان خوزستان، اظهار کرد: در کشور و استان‌های سیل‌زده هیچ کمبود دارویی نداریم و مردم نگران کمبود دارو نباشند.
وی افزود: با شرکت‌های تولید و توزیع داروی استان تهران به عنوان استان معین استان خوزستان هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا در صورت نیاز کمبودها برطرف شود.
رئیس سازمان غذا و دارو کشور گفت: در صورت ایجاد مشکل در حوزه تامین دارو موضوع از طریق منابع رسمی اطلاع داده می‌شود و مردم نسبت به شایعات توجهی نداشته باشند.

دکتر عبدالعظم بهفر نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: در بازدیدهای میدانی انجام شده، عدم حضور سایر ارگا‌ن ها مشهود بود که این موضوع باید به ستاد بحران استان و استانداری انتقال داده شود، چرا که تمامی ارگان‌ها باید در این بحران حضور فعال داشته باشند.

دکتر ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز هم در این جلسه گفت: از همان لحظات اولیه سیل، تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها در خوزستان به صورت آماده باش درآمدند و در مناطق سیل زده حضور یافتند.

وی گفت: با توجه به احتمال آبگرفتگی بیمارستان سلامت بنا بر تصمیم ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی اهواز، بیمارستان مذکور تخلیه و بیماران با اتوبوس آمبولانس فوریت‌ها به بیمارستان گلستان منتقل شدند.

نظری افزود: با هماهنگی واحدها و بخش‌های مربوطه، ۸۰ بیمار در بیمارستان گلستان بستری و پیگیری درمان آنان در اسرع وقت و با تمام قوا در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر رمضان احدی قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز هم در این جلسه گفت: با تلاش شبانه روزی تیم های اعزامی دانشگاه علوم پزشکی اهواز هیچ گونه بیماری در اردوگاه های که مردم سیل زده در آن مستقر شده اند مشاهده نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز  از تجهیز پزشکان این دانشگاه به کوله پشتی معالجه سرپایی و احیاء برای اعزام به مناطق سیل زده خوزستان خبر داد.

دکتر مهران ورناصری، افزود: تعداد قابل توجهی کوله پشتی دارای تجهیزات کامل در اختیار پزشکان تیم‌های سیار و تیم RRT معاونت درمان دانشگاه قرار گرفت.

وی محتویات این کوله پشتی‌ها را شامل؛ تجهیزات لازم جهت معالجه سرپایی و انجام عملیات احیاء حداقل ۱۵۰ فرد نیازمند گرفتار در سیلاب را در اختیار تیم RRT معاونت درمان و پزشکان تیم‌های سیار قرار می‌دهد

ورناصری بیان داشت: با تامین تجهیزات و آموزش پزشکان و تیم RRT معاونت درمان این افراد آماده اعزام به مناطق گرفتار در سیلاب در مناطق فاقد راه ارتباطی زمینی هستند.

دکتر حسین برزگر  هم در این جلسه ضمن تاکید بر بر رفع مشکلات دارویی سیل زدگان استان، با بیان اینکه ما همچون ۸ سال دفاع مقدس آماده فداکاری و ایثار هستیم، افزود: اینجانب از ابتدای آغاز سیل با همکاری انجمن داروسازان استان خوزستان، بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان و هماهنگی کامل جمعیت هلال احمر خوزستان نسبت به جمع آوری کمک های مورد نیاز سیل زدگان اعم از دارو و لوازم بهداشتی گروه ویژه برای این مهم تشکیل دادیم.

برزگر تاکید کرد: تیم تشکیل شده تا پایان سیل به صورت شبانه روزی و مستمر نسبت به امداد رسانی به مردم سیل زده اقدام خواهد کرد.

وی در پایان گفت: از ابتدای سیل تاکنون دارو و لوازم بهداشتی با نظارت هلال احمر برای سیل زدگان ارسال شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار