سفر ۱،۵ میلیون گردشگر به شوش در نوروز ۹۶

تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۲:۰۵ ق٫ظ
سفر ۱،۵ میلیون گردشگر به شوش در نوروز ۹۶ [ad_1] شوش – ایرنا – فرماندار شوش گفت:بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در تعطیلات نوروز ۹۶ از جاذبه‌های تاریخی ، گردشگری ، طبیعی و همچنین منطقه عملیاتی فتح المبین و فکه این شهرستان دیدن کردند. رضا نجاتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – فرماندار شوش گفت:بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در تعطیلات نوروز ۹۶ از جاذبه‌های تاریخی ، گردشگری ، طبیعی و همچنین منطقه عملیاتی فتح المبین و فکه این شهرستان دیدن کردند. رضا نجاتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی بیش از ۳۰۰ گردشگر خارجی نیز از کشورهای سوئد،آمریکا،آفریقا،هند، پاکستان و عراق از یادمان عملیاتی فتح المبین در شوش دیدن کردند.
وی گفت:این گردشگران خارجی از اواخر اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ در سفر به خوزستان از این منطقه عملیاتی دوران دفاع مقدس دیدن کردند.
فرماندار شهرستان شوش بیان کرد: در ایام نوروز بیش از۲۰ هزار نفر در مراکز اقامتی شهرستان نیز اسکان داده شدند.
نجاتی عنوان کرد:حرم حضرت دانیال نبی(ع)، حرم دعبل خزاعی، معبد چغازنبیل، موزه و محوطه های باستانی ،کاخ آپادانا و همچنین زیارتگاه شهدای فتح المبین از مهمترین مکان های مورد بازدید مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور در سفر به شهرستان شوش بوده است.
وی افزود:خدمات خوبی در ورودی های شهرستان از سوی جمعیت هلال‌احمر ، شهرداری ها ، اورژانس ۱۱۵، نیروی انتظامی و نیروهای بسیج به مسافران نوروزی ارائه شد.
شهرستان شوش با وجود گنجینه های میراث فرهنگی، باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع)و دعبل خزاعی شاعر اهل بیت(ع) ویادمان های فتح المبین وفکه، یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود.
شوش با آثار باستانی منحصر بفرد و ۲ اثر جهانی چغازنبیل و محوطه باستانی شوش به بهشت گردشگران معروف است.
زیگورات چغازنبیل که نخستین اثر باستانی ایران است که به ثبت جهانی رسیده در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شوش و ۲۰ کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان واقع است.
این سازه در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
قلعه شوش که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال ۱۸۹۷ میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری شوش و آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل بنا شده است.
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی ** انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار