سفر ۱۵۰ گردشگر خارجی به یادمان فتح المبین شوش

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۵ ب٫ظ
سفر ۱۵۰ گردشگر خارجی به یادمان فتح المبین شوش [ad_1] شوش – ایرنا – مسئول یادمان فتح المبین شوش گفت:از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۱۵۰ گردشگر خارجی از یادمان عملیاتی فتح المبین در شوش دیدن کردند. سرهنگ پاسدار فرحان منصوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این گردشگران که از کشورهای آفریقا ، عراق ، لبنان ، هند ، […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – مسئول یادمان فتح المبین شوش گفت:از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از ۱۵۰ گردشگر خارجی از یادمان عملیاتی فتح المبین در شوش دیدن کردند. سرهنگ پاسدار فرحان منصوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این گردشگران که از کشورهای آفریقا ، عراق ، لبنان ، هند ، پاکستان ،کویت و سوریه به شوش سفر کردند در منطقه عملیاتی فتح المبین حضور یافتند.
وی گفت:این گردشگران خارجی از اواخر اسفند ۹۵ تا پنجم فروردین ۹۶ در سفر به خوزستان از این منطقه عملیاتی دوران دفاع مقدس دیدن کردند.
منصوری روند حضور کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی در منطقه عملیاتی فتح المبین شهرستان شوش از اواخر اسفند ماه تاکنون را پر شور و حماسی دانست و افزود:روند حضور کاروان های راهیان نور در این منطقه عملیاتی روزانه در حال افزایش است.
عملیات فتح المبین در ساعت سی دقیقه بامداد روز ۲ فروردین ۱۳۶۱ با رمز یازهرا(س) در منطقه شوش آغاز شد.
حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی در این عملیات از دست دشمن بعثی آزاد شد.
انهدام بیش از چهار لشکر، ۳۶۱ تانک و نفربر، ۱۸ هواپیما، ۳۰۰ خودرو ، ۵۰ توپ و نیز به غنیمت گرفتن ۳۲۰ تانک و نفربر، ۵۰۰ دستگاه خودرو، ۱۶۵ توپ و مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی از موفقیت های این عملیات بود.
در عملیات فتح المبین بیش از ۱۵ هزار نفر از نیروهای دشمن بعثی به اسارت در آمدند.
منطقه عملیاتی فتح المبین در غرب کرخه در شمال استان خوزستان واقع است.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی**انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار