سفر ۷۰۰ گردشگر خارجی به شوش در نوروز ۹۶

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۱ ب٫ظ
سفر ۷۰۰ گردشگر خارجی به شوش در نوروز ۹۶ [ad_1] شوش- ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۷۰۰ گردشگر خارجی از آثار باستانی ، مذهبی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند. سعید دیناروند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای آلمان، ایتالیا ، چین […]

[ad_1]


شوش- ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش گفت: در تعطیلات نوروز امسال ۷۰۰ گردشگر خارجی از آثار باستانی ، مذهبی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند. سعید دیناروند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای آلمان، ایتالیا ، چین ، ژاپن و فرانسه بودند.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شوش ادامه داد: این گردشگران در سفر یک روزه خود به شوش از گنجینه های میراث فرهنگی، باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع) دیدن کردند.
وی اظهارکرد: پارسال افزون بر ۱۳ هزار گردشگر خارجی از ۴۲ کشور در سفر به ایران از جاذبه ها و آثار تاریخی شوش در خوزستان دیدن کردند.
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود.
شوش با آثار باستانی منحصر بفرد و ۲ اثر جهانی چغازنبیل و محوطه باستانی شوش به بهشت گردشگران معروف است.
زیگورات چغازنبیل که نخستین اثر باستانی ایران است که به ثبت جهانی رسیده در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شوش و ۲۰ کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان واقع است.
این سازه در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
قلعه شوش که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال ۱۸۹۷ میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری شوش و آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل بنا شده است.
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی**انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار