سه خبر از توسط تعاون روستایی خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۳ ب٫ظ
سه خبر از توسط تعاون روستایی خوزستان خوزستان- قلم ماندگار- سه خبر کوتاه از توسط تعاون روستایی استان خوزستان…

قلم ماندگار:

توسط تعاون روستایی خوزستان صورت گرفت:
خرید و توزیع قریب به ۲۵ هزار تن کود شیمیایی در ۶ ماه نخست سال جاری

به گزارش قلم ماندگار، مدیریت تعاون روستایی خوزستان از خرید و توزیع قریب به ۲۵ هزار تن کود شیمیایی در ۶ ماهه نخست سال جاری برای دو کشت بهاره و تابستانه در استان خبر داد.
جمشید بنی فری گفت: از ابتدای سال جاری و با توجه به بارندگی های خوبی که صورت گرفته بود، شرایط جهت کشت بهاره و تابستانه مهیا شد و کشاورزان در این زمینه تمام تلاش و همت خود را به کار بستند که بتوانند در زمینه صیفی جات، خرما، شلتوک و … فعالیتی گسترده داشته باشند.
وی ادامه داد: از این رو تعاون روستایی خوزستان جهت تامین بذور و کود کشاورزان تلاشی فراوان داشت و موفق به خرید ۲۴ هزار و ۵۰۰ تن انواع کود شیمیایی و توزیع بیش از ۲۳ هزار تن آن میان کشاورزان شد.
مدیر تعاون روستایی خوزستان بیان داشت: ۳ شهرستان پرمصرف کود شیمیایی در ۶ ماهه نخست سال جاری شامل دزفول با ۶هزار و ۹۰ تن ، شوش ۴ هزار و ۴۱ تن و رامشیر با ۲هزار و ۶۷ تن می باشند، همچنین اهواز، شوشتر، اندیمشک، خرمشهر و هندیجان از دیگر شهرهای پرمصرف کود شیمیایی برای دو کشت بهاره و تابستانه به شمار می روند، اما شهرهای آبادان، هویزه، بندر ماهشهر، باغملک، مسجدسلیمان ، امیدیه و کارون از شهرهای کم مصرف در زمینه کود شیمیایی در این دو کشت بوده اند.

 رئیس اداره تعاون روستایی شوشتر خبر داد:
توزیع ۱۲۰۰ تن کود برای دو کشت بهاره و تابستانه در شوشتر

رئیس اداره تعاون روستایی شوشتر از توزیع ۱۲۰۰ تن انواع کود برای دو کشت بهاره و تابستانه در این شهرستان توسط شبکه تعاون روستایی خبر داد.
سهراب عبدالهی آرپناهی گفت: در شهرستان شوشتر ۵ عامل مهم در توزیع کود نقش دارند که مهمترین و بزرگترین عامل توزیع کود تعاون روستایی می باشد و خوشبختانه برای این دو کشت موفق به توزیع ۱۲۰۰ تن انواع کود میان کشاورزان شدیم.
وی ادامه داد: اغلب کود توزیع شده به کشت شالی اختصاص یافته و ۳۵۰۰ هکتار از اراضی با کود توزیع شده به زیر کشت رفتند و خوشبختانه بیش از ۹ هزار تن شالی از این اراضی برداشت شده است. رئیس اداره تعاون روستایی شوشتر گفت: همچنین به غیر از شالی، کشاورزان ذرت، ماش و لوبیا را هم در دستور کار کشت خود داشتند و به نتایج مثبت و خوبی دست یافتند.
عبدالهی بیان داشت: یکی دیگر از فعالیت های در حال انجام ما توزیع بذر کلزا برای کشت پاییزه است که تاکنون ۳۵ تن بذر تامین و در حال توزیع می باشد، بذر تامین شده می تواند ۵ هزار هکتار از اراضی زیر کشت کلزا را تامین نماید، اما در کال شهرستان شوشتر ۱۲ هزار هکتار از اراضی خود را زیر کشت کلزا می برد.
وی در پایان گفت: برای کشت کلزا تاکنون ۶۰۰ تن کود اوره وارد شده که امیدواریم بتوانیم نیازهای کشاورزی در این بخش را تامین نماییم.

 اعلام آمادگی شبکه تعاون روستایی اهواز جهت خرید توافقی شالی کشاوزران

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان اهواز از آمادگی شبکه تعاون روستایی این شهرستان برای خرید توافقی شالی خبر داد.
پرویز جلالی عزیزپور رییس اداره تعاون روستایی شهرستان اهواز گفت: دو مرکز شالی خشک کنی بیوض و گبیر شهرستان اهواز با ظرفیت ده تن در ساعت جهت خرید شالی و خشک کردن آن بصورت شبانه روزی آماده بکارگردیده اند که این دو مرکز می توانند با توجه به وسعت کشت شالی شهرستان کمک خوبی به کشاورزان منطقه نمایند.
جلالی افزود : پیش بینی می گردد که در سال جاری مقدار ۱۰۰۰ تن شالی از کشاورزان منطقه خریداری شود که نیاز به ۱۰۰ روز کاری برای خشک کردن شالی در مراکز خود داریم.
وی در پایان گفت: شالی و برنج خوزستان از محصولات با کیفیت و مهم به شمار می روند که سالانه هزاران نفر را مشغول کار و به سود خوبی می رساند.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار