«سه متر و چند سانت » منتخب جشنواره سباستوپل آمریکا

تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۹ ب٫ظ
«سه متر و چند سانت » منتخب جشنواره سباستوپل آمریکا فیلم مستند سه متر و چند سانت ساخته مصطفی صالحی نژاد منتخب چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند «سباستوپل» آمریکا شد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، فیلم مستند سه متر و چند سانت ساخته مصطفی صالحی نژاد منتخب چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند «سباستوپل» آمریکا شد.

جشنواره بین المللی Sebastopol Documentary Film Festival آمریکا از رویدادهای مهم سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار است و فیلم برنده در این جشنواره جهت حضور در رقابت بخش مستند کوتاه به آکادمی اسکار معرفی می شود.

در بخش مستند کوتاه تنها ۶۷ جشنواره در جهان مورد تایید آکادمی اسکار است و فقط برندگان این جشنواره ها واجد شرایط رقابت در جشنواره مستند اسکار سال آینده میلادی خواهند بود.

جشنواره مستند سباستوپل آمریکا از ۱۰ تا ۱۳ ژوئن (۲۰ تا ۲۳ خرداد) در شمال کالیفرنیا برگزار می شود.
این جشنواره همه ساله میزبان حدود ۶هزار علاقه مند به مستند در ۶ سالن سینما در کالیفرنیا است اما امسال به دلیل همه گیری کرونا پخش فیلمهای جشنواره به صورت اکران آنلاین خواهد بود.

فیلم مستند «سه متر و چند سانت» به عنوان نماینده ایران در کنار ۷۰ مستند مطرح جهانی در این جشنواره مهم و تخصصی سینمای مستند آمریکا به نمایش در خواهد آمد.
این فیلم مستند که به موضوع پاندمی کرونا پرداخته است، افرادی را به تصویر می کشد که به صورت داوطلبانه، فوت شدگان ناشی از کرونا را پیش از دفن، غسل می دهند.

“سه متر و چند سانت” پیش از این در ژاپن و سوئد به نمایش در آمده و برنده جشنواره اورآسیا روسیه شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار