سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز دو زبانه خرمشهری در پیش دبستانی ها آموزش دیدند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۲:۵۲ ق٫ظ
سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز دو زبانه خرمشهری در پیش دبستانی ها آموزش دیدند [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز دو زبانه خرمشهری در مراکز پیش دبستانی آموزش دیدند. به گزارش ایرنا عبدالحافظ عنبری شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته۶۰۰ دانش آموز دو زبانه آموزش دیدند گفت: در سال تحصیلی […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز دو زبانه خرمشهری در مراکز پیش دبستانی آموزش دیدند. به گزارش ایرنا عبدالحافظ عنبری شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته۶۰۰ دانش آموز دو زبانه آموزش دیدند گفت: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ آموزش دانش آموزان دو زبانه در مراکز آموزشی پیش دبستانی به خصوص مناطق روستایی و حاشیه شهر به سه هزار و ۷۰۰ نفر رسید که این امر در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی داشت.
وی کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی را مهم دانست و گفت: آموزش زبان فارسی و کیفیت آموزشی در مراکز پیش دبستانی باید به مرحله مناسبی برسد تا در رشد تحصیلی دانش آموزان در مقطع ابتدایی با مشکل مواجه نباشیم.
عنبری اظهار داشت: در دوره آموزش ابتدایی فرآیند آموزشی و تربیتی برای ما مهمتر از خروجی دانش آموزان است بنا بر این در مسایل تربیتی و فرهنگی باید دقت شود تا یک شهروند سالم در جامع تربیت شود.
وی در ادامه گفت: با بررسی های انجام شده ۴۴۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در سنین بین هفت تا ۱۲ سال در شهرستان خرمشهر شناسایی شد که در مجموع ۱۹۲ دانش آموز برای تحصیل جذب آموزشگاه ها شدند و مابقی دانش آموزان به دلیل معلولیت جسمی و ذهنی آموزش پذیر نبودند.

** کمبود ۳۰۰ نیروی معلم با گرفتن نیروهای حق التدریس و نیروهای رسمی جبران شد
مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: در ابتدای سال تحصیلی با کمبود شدید نیروی معلم در مقطع ابتدایی مدارس روستاها و حاشیه شهر مواجه بودیم که تا حدودی با جذب نیروهای حق التدریس و نیروهای رسمی جبران شد.
عنبری از موفقیت و کسب مقام هفت اثر کشور خبر داد و گفت: در طرح تولید محتوا ویژه معلمان۳۵۰ اثر به استان ارسال شد که هفت اثر به عنوان آثار منتخب استان انتخاب شد که یکی از آثار رتبه سوم کشور و دو اثر مربوط به دانش آموزان فاطمه بیات مقام اول کشوری و مرضیه ابراهیمی مقام اول استان را کسب کردند.
۷۱۰۰/۶۰۶۴
خبرنگار: کمیله حجازی ** انتشار دهنده: محسن بهاروند
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار