سومین سفر متوالی وزیر جهاد کشاورزی به خوزستان/ آغاز نهالکاری در کانون های گرد و غبار

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۵ ب٫ظ
سومین سفر متوالی وزیر جهاد کشاورزی به خوزستان/ آغاز نهالکاری در کانون های گرد و غبار [ad_1] اهواز – ایرنا – وزیر جهادکشاورزی در سومین سفر متوالی به خوزستا طی یک هفته گذشته با اشاره به عملیات وسیع نهال کاری در کانون های گرد و غبار گفت: توسعه نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار و آبیاری مستمر آن از جمله اقدامات دولت جهت مقابله با […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – وزیر جهادکشاورزی در سومین سفر متوالی به خوزستا طی یک هفته گذشته با اشاره به عملیات وسیع نهال کاری در کانون های گرد و غبار گفت: توسعه نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار و آبیاری مستمر آن از جمله اقدامات دولت جهت مقابله با پدیده ریزگردها است. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، محمود حجتی شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات ریزگرد ها که با حضور شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد اظهارکرد: مساله ریزگردها برای هیات دولت خیلی حساس است و باتوجه به این حساسیت و برای پشتیبانی و پی گیری مستمر اقداماتی از جمله نهال کاری که در خوزستان انجام شده، این سفر صورت گرفت.
وی افزود: در جریان این سفر بازدیدی از عملیات نهال کاری در کانون های گرد و خاک انجام شد.
حجتی با بیان اینکه حضور مستمر اعضای هیات دولت در خوزستان اطمینان بخشی به مردم این استان است خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیتی که در طبیعت به وجود آمده شرایطی را ایجاد کرده که مردم این استان دچار مشکل شده اند، انشالله با همکاری استاندار و فرمانداران و پشتیبانی دولت این مشکلات را ریشه کن کنیم.
وی با اشاره به برنامه های دولت برای مقابله با ریزگردها گفت: نهال کاری برای تقویت پوشش گیاهی در کانون های گرد و غبار و آبیاری مستمر آن از جمله اقدامات دولت است که عملیات نهال کاری از پنج شنبه هفته گذشته آغاز شده و آب لازم برای تقویت پوشش گیاهی تامین شده است.عملیات نهال کاری اکنون با ۶ گروه کاری در حال فعالیت است و تا هفته آینده به ۱۰ گروه افزایش خواهد یافت.
وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی در ایجاد پوشش گیاهی در مناطق بیابانی، تامین آب است که خوشبختانه با همکاری سازمان آب و برق، برای آبیاری آب موقتی تامین شده و درحال آبیاری اراضی و نهال هایی که به تازگی کاشته شده اند، هستیم، همچنین برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا بتوانیم آب پایداری در طول سال برای توسعه نهال کاری تامین کنیم.
حجتی ابراز امیدواری کرد: با توجه به ساماندهی خوبی که در دو هفته اخیر برای بهبود شرایط انجام شده و تجهیزاتی که درحال ورود به خوزستان است می توانیم کار را به نحو رضایت بخشی رو به جلو پیش ببریم.
بر اساس این گزارش، وزیر جهاد کشاورزی طی یک ماه اخیر برای بار سوم به منظور رسیدگی به مشکلات گرد و خاک، به خوزستان سفر می کند.
به دستور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، وزیر جهاد کشاورزی مکلف به پیگیری طرح های مقابله با بیابان زدایی شده است.
۷۱۵۱/۶۰۶۴
خبرنگار: نادره وائلی زاده** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار