مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد:

شرکت کشت و صنعت شهید رجایی تامین کننده ۹۰ درصد بذر بهاره و ۵۰ درصد بذر پائیزه کشور است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۷ ق٫ظ
شرکت کشت و صنعت شهید رجایی تامین کننده ۹۰ درصد بذر بهاره و ۵۰ درصد بذر پائیزه کشور است اهواز- قلم ماندگار-مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشاره به اینکه کشت پائیزه مهمترین کشت کشور می باشد از تولید ۱۲۰۰ تن بذر گندم و ۴۵۰ تن بذر کلزا در خوزستان خبر داد.

قلم ماندگار:

مدیر تعاون روستایی خوزستان با اشاره به اینکه کشت پائیزه مهمترین کشت کشور می باشد از تولید ۱۲۰۰ تن بذر گندم و ۴۵۰ تن بذر کلزا در خوزستان خبر داد.
به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان جمشید بنی فری گفت: کشت پائیزه یکی از استراتژیک ترین کشت های کشور با توجه به کاشت گندم و کلزا می باشد، از این رو آماده سازی اقلام و نهاده های مورد نیاز کشت بسیار مهم می باشد.
وی ادامه داد: تامین نهاده هایی از جمله بذر گندم و کلزا، کود و سموم بسیار مورد توجه می باشد که خوشبختانه در بخش های مختلف با فعالیت خوب شرکت کشت و صنعت شهید رجایی توانسته ایم بخش عمده ای از بذر مورد نیاز کشاورزان در کشت بهاره و پائیزه را تامین کنیم.
بنی فری بیان داشت: تامین ۹۰ درصد بذر بهاره و ۵۰ درصد بذر پائیزه ،کاری بزرگ و عظیم است که خوشبختانه از پس آن بر آمده ایم و امروز آمادگی توزیع ۴۵۰ تن بذر کلزا و ۱۲۰۰ بذر گندم را داریم .
مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: بذرهای تولید شده از نوع هایولا ۵۰، هایولا ۴۸۱۵ و دلگا می باشد که ۴۳۰ تن از بذر تولید شده در استان خوزستان توزیع و از این حیث خوزستان رتبه اول را داراست.
وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به بارندگی های خوب سال گذشته و پیش بینی بارندگی های خوب برای سال جاری بتوانیم کشت بی نظیری در استان را شاهد باشیم و در کنار آن به رونق اقتصادی، تولید، اشتغال و خودکفایی در محصولات کشاورزی برسیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار