شرکت ۱۵هزار نیروی سپاهی و بسیجی در طرح بیابان زدایی جنوب شرق اهواز

تاریخ انتشار: جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۲ ب٫ظ
شرکت ۱۵هزار نیروی سپاهی و بسیجی در طرح بیابان زدایی جنوب شرق اهواز [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: طرح بیابان زدایی و کاشت نهال با مشارکت نواحی بسیج و سپاه چهار استان ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، یزد و لرستان در جنوب شرق اهواز در حال اجرا است. سرهنگ عبدالرضا حاجتی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: طرح بیابان زدایی و کاشت نهال با مشارکت نواحی بسیج و سپاه چهار استان ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، یزد و لرستان در جنوب شرق اهواز در حال اجرا است. سرهنگ عبدالرضا حاجتی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در سطح چهار هزار هکتار از زمینهای فوق بحرانی در مسیر آزاد راه اهواز – ماهشهر به صورت جهادی ادامه دارد و پیش بینی می شود تا پایان فروردین ماه جاری کار کاشت نهال به منظور تثبیت خاک پایان یابد.
وی گفت: هم اکنون ۱۵هزار نیرو با تجهیزات کامل فنی و عملیاتی در این طرح ملی مشارکت دارند.
در چند روز اخیر همزمان با تعطیلات نوروزی ، رئیس سازمان بسیج مستعفین ، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و استاندار خوزستان از روند اجرای طرح بیابان زدایی در مناطق فوق بحرانی بازدید کردند.
هم اکنون طرح بیابان زدایی در سطح ۳۷هزار هکتار از اراضی فوق بحرانی جنوب شرق اهواز توسط سایر دستگاههای اجرایی از جمله منابع طبیعی و جهادکشاورزی استان در حال انجام است.
پدیده گرد و خاک در هشتم بهمن ۱۳۹۵ که منجر به قطع چندباره برق و آب و خطوط تلفن و تعطیلی مدارس و اداره های دولتی در چند روز در اهواز و ۱۳شهرستان خوزستان شد مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرد.
پیرو تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی سریع به مشکلات مردم خوزستان ، رئیس جمهوری و برخی اعضای هیات دولت پنجم اسفند ماه سال گذشته در سفر خوزستان مشکلات ناشی از ریزگردها را مورد بررسی قرار داده و از برخی کانون های گرد و خاک در جنوب شرق اهواز بازدید کردند و طرحهایی برای مهار این پدیده مصوب کردند.
۶۰۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار