معاون سیاسی نزاجا:

شعار مبارزه با تروریسم توسط آمریکا یک فریب تاریخی است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ | ۰۷:۲۴ ق٫ظ
شعار مبارزه با تروریسم توسط آمریکا یک فریب تاریخی است اهواز – قلم ماندگار – معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز آمریکا حوزه نفوذ خود را از دست داده و شعار مبارزه با تروریسم وی یک فریب تاریخی است.

قلم ماندگار:

 سعید حسن خانی روز شنبه در همایش سیاسی فرماندهان و روسای عقیدتی سیاسی و مسئولان یگان های آجا در اهواز بیان کرد:در دنیا هشت حوزه تمدنی وجود دارد که تمدن غربی که آمریکا سردمدار آن است روز به روز در حال سقوط است و آنها تنها می توانند سرعت زمین خوردن آن را کم کنند.
وی افزود:تمدن غرب همواره با تمدن اسلامی اختلاف داشته ودشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی
تاکنون درصدد آسیب رساندن به تمدن اسلامی بوده است.
معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش ادامه داد: آمریکا بر این باور است که امروز در منطقه آشوب زده غرب آسیا به بالاترین ضریب امنیت رسیده و بشار اسد نیز به عنوان یک تهدید، ضعیف شده است.
وی با بیان اینکه امروز جهان اسلام مستعد پذیرش الگو است بیان کرد: آنها نمی خواهند حوزه جهان اسلام به یک کشور مستقل و مقتدر تبدیل شده و الگویی برای سایر کشورها باشد.
حسن خانی گفت: آنها بر این باورند که اگر حوزه تمدن اسلامی خود را به عنوان یک الگو معرفی کند، زمینه نابودی حوزه تمدن غرب را تسهیل می کند؛ همین امر باعث شده ۴۰ سال با انقلاب اسلامی مشکل داشته باشند.
وی افزود:آنها ایران را یک کشور غیرعادی می نامند چرا که می تواند به عنوان یک الگو خود را معرفی کند.
وی با بیان اینکه بافت انقلاب اسلامی مادی گرایانه نیست گفت:دشمن سال ها است که با فشارهای رسانه ای ، سیاسی و اقتصادی، خسارت هایی را به ایران اسلامی وارد کرده و اکنون نیز در بحث مهار انقلاب سعی دارد روایت های انقلاب را به روایت های ضد انقلابی تبدیل کند.
وی ادامه داد:دشمن سعی دارد از طریق فشارهای اقتصادی و تهدید عملیات مسلحانه ایران را به یک کشور عادی و نرمال تبدیل کند که سرویس جاسوسی انگلیس پیش از این گفته بود برای تبدیل ایران به یک کشور نرمال به یک صبر استراتژیک ۱۰ تا ۱۵ ساله نیاز دارند.
معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: روسای جمهور سابق آمریکا نظرات خاصی نسبت به ایران داشتند ؛ تعدادی از آنها به دنبال تغییر و تعدادی نیز به دنبال نابودی ایران بودند و اکنون نیز ترامپ صحبت از تغییر رفتار ایران می زند.
وی بیان کرد: در‌گذشته نظام وسیستم غالب بر دنیا سیستم دوقطبی بود که همه چیز توسط آمریکا و شوروی کنترل می شد؛ در این سیستم بود که نظام اسلامی به پیروزی رسید و شعار استقلال و آزادی را در جهان مطرح کرد.
وی گفت: هنوز نظام مسلطی بر دنیا حاکم نشده و همین امر باعث شده که در دنیا هرج و مرج ایجاد شده و رقابت ها نیز بیشتر شود و گروه های تروریستی ظهور کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه مهترین ابزار سال ۲۰۲۵ سلاح سایبری است افزود: امروز گروه های سیاسی و تروریستی هم دارای توانمندی هستند.
وی ادامه داد: عملیات سایبری عملیات نظامی نیست بلکه یک هکر نیز به راحتی می تواند به یک تهدید خطرناک برای هرکشوری تبدیل شود.
حسن خانی با بیان اینکه آمریکا تا سال ۲۰۲۵ هنوز بالاترین سرمایه بودجه دفاعی را دارد گفت: ۷۰۰میلیارد دلار هزینه دفاعی آمریکا برای امسال تصویب شده است و این کشور با وجود قدرت نظامی و اقتصادی اما هنوز توان استفاده از قدرت خود را ندارد.
وی افزود: آمریکا در اجلاس اوپک تمام تلاش خود را روی کاهش نیافتن سهمیه اوپک گذاشت و سعی کرد قیمت نفت و نیز سهیمه نفت ایران کاهش یابد تا به تحریم ها کمک کند اما هیچیک از این اهداف محقق نشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار