معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان خبر داد:

شناسایی ۶۷ تخلف ساخت و ساز در حریم راه های خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۷ ب٫ظ
شناسایی ۶۷ تخلف ساخت و ساز در حریم راه های خوزستان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از شناسایی ۶۷ تخلف ساخت و ساز در حریم راه های استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، محسن یوسفی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۷ تخلف در حریم راه‌های خوزستان شناسایی شده است که از این تعداد برای ۶۷ مورد صدور اخطاریه و پیگیری تخلفات انجام و ۴۲ مورد نیز تخریب و قلع قمع شده‌اند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه سال گذشته ۴۸۵ مورد تخلف ساخت و ساز در حریم راه‌های استان شناسایی شد، افزود: برای این تعداد اخطاریه صدور و به علت تخلفات ۲۴۴ مورد نیز تخریب شدند.
وی تأکید کرد: با توجه به تأکیدهای مکرر و پیگیری‌های مستمر به منظور اجرای دقیق تبصره یک ماده ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها مبنی بر حفظ حریم راه‌ها که خط قرمز راهداری نیز است اقدامات لازم صورت پذیرفته است.
یوسفی حریم قانونی آزاده راه‌ها را ۶۰ یا ۳۸، بزرگراه‌ها ۳۸ متر، راه‌های اصلی ۲۲.۵، راه‌های فرعی ۱۷.۵ و حریم راه‌های روستایی را ۱۲.۵ متر از آکس محور عنوان کرد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان تأکید کرد این اداره کل بر حسب وظیفه قانونی خود از هر گونه ساخت ساز غیر مجاز در حریم قانونی راه‌ها و ۱۰۰ متر شعاع حفاظتی آن جلوگیری کرده و با متخلفان برابر تبصره یک ماده شش قانونی ایمنی راه‌ها برخورد قانونی می‌کند.
وی بیان کرد: متقاضیان قبل از هر گونه ساخت ساز اعم از تجاری و مسکونی در حاشیه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی برای اخذ مجوز قانونی به ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مربوطه مراجعه کنند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار