شناورسازی ۲۰ فروند شناور مغروقه در آبراه اروند در سال ۹۵

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۲ ب٫ظ
شناورسازی ۲۰ فروند شناور مغروقه در آبراه اروند در سال ۹۵ [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: از ابتدای سا جاری تاکنون، اجرای عملیات شناورسازی ۳۹ فروند شناور مغروقه به ارزش ۶۲۵ میلیارد ریال در آبراه اروند اجرا شده و تاکنون ۲۰ فروند شناور مغروقه خارج سازی شده است. عادل دریس یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: از ابتدای سا جاری تاکنون، اجرای عملیات شناورسازی ۳۹ فروند شناور مغروقه به ارزش ۶۲۵ میلیارد ریال در آبراه اروند اجرا شده و تاکنون ۲۰ فروند شناور مغروقه خارج سازی شده است. عادل دریس یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی کشور برای تردد ایمن شناورها در اروندرود،گفت:پس از اجرای طرح خارج سازی مغروقه های باقیمانده از جنگ تحمیلی، لایروبی آبراه اروند نیز آغاز می شود و تحقق این مهم، به راه اندازی دفتر هماهنگی منافع مشترک ایران و عراق منوط است.
وی گفت:کمیته حقوقی اروندرود، این موضوع را با جدیت دنبال می کند و نشست های متعددی نیز با طرف عراقی برگزار شده، طرف عراقی نیز از این اقدام استقبال کرده و اقدامات فنی آن در حال انجام است که منتظر نظر وزارت امور خارجه هستیم.
دریس اظهارداشت:پس از اعلام وزارت امور خارجه علمیات لایروبی نیز آغاز می شود.

**** عملیات طرح احداث ترمینال کانتینری بندر خرمشهر آغاز شد
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش، کلنگ زنی و آغاز عملیات ترمینال کانتینری بندر و دریانوردی خرمشهر را یادآور شد و گفت:عملیات طرح احداث ترمینال کانتینری بندر خرمشهر در دهه فجر یا سرمایه گذاری بخش خصوصی به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال آغاز شد.
دریس اظهار داشت: ترمینال کانتینری با مساحت چهار هزار متر مربع برای نگهداری کالای عمومی و خودروهای وارداتی مورد استفاده قرار می گیرد.
بندر خرمشهربا داشتن پتانسیل های اقتصادی بسیار مناسب از قبیل مجاورت با بازارهای بین المللی نظیر عراق، برخورداری از ۲۵ درصد تخفیف سود بازرگانی، برخورداری از مزایا و تسهیلات منطقه آزاد تجاری، صنعتی اروند و دیگر توانمندی ها می تواند با بهبود و توسعه اتصال به شبکه ریلی کشور، رشد و افزایش فعالیت های اقتصادی منطقه و کشور را باعث شود.
۷۱۰۰/۶۱۲۵
خبرنگار: کمیله حجازی **انتشاردهنده:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال
http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار