شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر مسلمانان جهان تسلیت باد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۵۶ ب٫ظ
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر مسلمانان جهان تسلیت باد فرا رسیدن ایام سوگواری و شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بر تمامی مسلمانان تعزیت و تسلیت باد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تنها فرزند پیامبر گرامی اسلام صل الله علیه و آله است، مادر ایشان خدیجه کبری (س) نام دارد.
این بانوی معصوم بسیار مورد احترام پیامبر بودند و بارها سخنان ایشان در این مورد گزارش شده است از جمله اینکه:ایشان را برترین زن در دو عالم معرفی کردند و خشم و خشنودی ایشان را برابر با خشم و خشنودی پرودگار دانسته اند.
حضرت زهرا سلام الله علیها در سال دوم هجرت به مدینه، با امام علی علیه السلام ازدواج کردند و حاصل این ازدواج حسنین علیهم السلام و دخترانش زینب و کلثوم سلام الله علیهما هستند.
در فضائل حضرت زهرا گزارشات زیادی به ما رسیده است. سوره کوثر در شأن مقام والای ایشان به عنوان خیر کثیر به پیامبر نازل شده است. متاسفانه این بانوی گرانقدر اندکی پس از رحلت پیامبر (ص) و با سن بسیار کم به شهادت رسید.
در مورد تاریخ شهادت ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست و قول های متفاوتی وجود دارد ولی بنابر قول معتبر نزد شیعه ۹۵ روز پس از وفات پیامبر به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار