در گفتگو با رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان باوی مطرح شد:

شهرستان باوی آماده شکوفایی در بخش کشاورزی است

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۴ ق٫ظ
شهرستان باوی آماده شکوفایی در بخش کشاورزی است رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان باوی از توانمندی این شهرستان با توجه به همجوار بودن با رودخانه کارون برای توسعه و شکوفایی بخش کشاورزی سخن گفت.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان حسین کوتی گفت: تعاون روستایی شهرستان کارون در سال ۹۳ و با هدف خدمات رسانی به روستاهای تحت پوشش و کشاورزان دفتر نمایندگی خود را ایجاد و با توجه به کمبود امکانات اما فراتر از حد توان در راستای تحقق اهداف تعاون روستایی گام های موثری را برداشته است.
وی ادامه داد: این شهرستان دارای ۲ شرکت تعاونی روستایی بنام آرمان و ولیعصر و همچنین یک شرکت تعاونی دامداران ملاثانی می باشد و امروز با امکانات و تجهیزاتی از قبیل مرکز خرید روباز گندم با ظرفیت اسمی ۲۰ هزار تنی، دو انبار ۵ و یک هزار تنی ، دو فروشگاه مصرف، یک دستگاه تولید خوراک دام و زمین ۴ هکتاری مشغول به سرانجام رساندن فعالیت های خود است.
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان باوی با اشاره به اینکه کشاورزی در این منطقه بسیار مورد توجه مردم است گفت: رودخانه کارون مردم شهرستان را علاقمند به کشاورزی کرده است و این رسالت ما را سنگین تر می کند به نحوی که می بایست در زمینه تامین نهاده های کشاورزی اعم از کود و بذر و … همیشه در حال تلاش و رایزنی باشیم.
کوتی اضافه کرد: تنها در سال گذشته موفق به توزیع ۴۵۰ هزار کلیو گرم انوع کود، توزیع ۶۴۰ هزار کیلوگرم بذر گندم، توزیع ۲۳ هزار و ۸۵۰ کیلوگرم جو بذری و ۲ هزار و ۴۵۴ کیلوگرم کلزا بذری شده ایم که مورد رضایت عمومی کشاورزان منطقه بوده است.
وی گفت: خوشبختانه ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در این شهرستان بسیار بکر و دست نخورده هستند، با وجود کشت انواع محصولات کشاورزی به خصوص شالی، قطعا سرمایه گذاران می توانند با راه اندازی یک دستگاه شالی خشک کنی به سودی سرشار دست یابند، یا در زمینه بسته بندی محصولات کشاورزی و راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی به دستاوردهای خوبی در اشتغال، تولید و ثروت برسیم.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار