شهروندان از لمس ماهی قرمز خودداری کنند

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۴ ب٫ظ
شهروندان از لمس ماهی قرمز خودداری کنند [ad_1] هندیجان – ایرنا – رئیس شبکه دامپزشکی هندیجان گفت: شهروندان به منظور جلوگیری از انتقال بیماری احتمالی از لمس ماهی های قرمز خودداری کنند. مهران اکبری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آبزیان نیز مانند سایر موجودات دارای بیماری های مشترک با انسان هستند و باید از تماس مستقیم با […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – رئیس شبکه دامپزشکی هندیجان گفت: شهروندان به منظور جلوگیری از انتقال بیماری احتمالی از لمس ماهی های قرمز خودداری کنند. مهران اکبری شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آبزیان نیز مانند سایر موجودات دارای بیماری های مشترک با انسان هستند و باید از تماس مستقیم با آنها پرهیز کرد.
وی گفت: افراد مسن، کودکان و کسانی که ایمنی بدن پائینی دارند برای جلوگیری از انتقال بیماری های مشترک انسان و آبزیان از دستکش برای لمس ماهی قرمز استفاده کنند و یا در صورت تماس بلافاصله دست های خود را با آب تمیز و صابون به خوبی شست و شو کنند.
اکبری ادامه داد: چشم و پوست براق و عاری از هرگونه زخم، فلس های سالم، شنای عادی، تحرک خوب، باله های برافراشته و دم کشیده از ویژگی های ماهی قرمز سالم است که شهروندان در هنگام خرید باید به آنها توجه کنند.
وی گفت: با توجه به انتقال عوامل بیماری زا شهروندان از خرید لاکپشت مینیاتوری (گوش قرمز) و حلزون های آبزی به طور جد خودداری کنند.
۷۱۶۳/ ۶۰۳۷
خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار