شهر نخستین ها خود را برای میزبانی مطلوب از میهمانان نوروزی آماده می کند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۷ ب٫ظ
شهر نخستین ها خود را برای میزبانی مطلوب از میهمانان نوروزی آماده می کند [ad_1] آبادان – ایرنا – آبادان به عنوان شهر نخستین ها با جذابیت های منحصر به فرد از جمله همجواری با دو رودخانه بهمنشیر و اروند، جاذبه های گردشگری سال های دفاع مقدس، زیارتگاه و بازارها، خود را برای پذیرایی و میزبانی مطلوب از میهمانان نوروزی آماده می کند. به گزارش ایرنا آبادان یکی از […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – آبادان به عنوان شهر نخستین ها با جذابیت های منحصر به فرد از جمله همجواری با دو رودخانه بهمنشیر و اروند، جاذبه های گردشگری سال های دفاع مقدس، زیارتگاه و بازارها، خود را برای پذیرایی و میزبانی مطلوب از میهمانان نوروزی آماده می کند. به گزارش ایرنا آبادان یکی از معروف‌ترین شهرهای استان خوزستان و ایران است که با جمعیتی افزون بر ۳۰۰ هزار نفر و مساحتی در حدود دو هزار و ۶۳ هکتار با شهرستان‌های خرمشهر، شادگان و ماهشهر هم‌مرز است.
این شهر تنها شهری صنعتی ایران است که پالایشگاه نفت، پتروشیمی و دسترسی به آب‌های آزاد دارد و نقش مهمی در اقتصاد کشور بازی می‌کند و میان اروندرود و بهمنشیر قرار دارد.
همه ساله در روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید جمع زیادی از هموطنان از مناطق مختلف کشور برای دیدن جاذبه های آبادان به این شهر سفر می‌کنند.
پالایشگاه نفت، مسجد رنگونی‌ها، موزه آبادان، موزه حیات‌وحش تالاب شادگان، پل کابلی امام رضا(ع)، زیارتگاه حضرنبی علیه السلام، زیارتگاه سید عباس و قدمگاه امام رضا(ع) از جاذبه های گردشگری است که همه‌ساله شاهد حضور میهمان نوروزی است.
از سوی دیگر قرار گرفتن آبادان در میان دو رودخانه زیبای اروند و بهمنشیر فضای بکر و زیبایی را برای میهمان به این شهر فراهم می‌کند.
** تمهیدات شهرداری برای میزبانی از گردشگران نوروزی آبادان
شهردار آبادان دوشنبه در گفت‌و گو با خبرنگاران از آماده‌سازی فضای عمومی آبادان برای پذیرایی مناسب از مهیمان نوروزی خبر داد و گفت:پارک‌های و استراحتگاهای هسته مرکزی شهر در آستانه سال جدید بهسازی و ساماندهی و کیفی سازی شده است.
محمد حویزاوی اظهار داشت:روشنایی بیشتر خیابان‌های و معابر اصلی شهر تامین شده، مبلمان شهری نیز از طراحی جدید برخوردار شده و وسایل بازی در پارک‌های شهر نوسازی شده است.
حویزاوی گفت:پارک ۱۷ هکتاری ابادان که چند سال است بدون استفاده رها شده بود، بهسازی و روشنایی آن تامین شده و برای پذیرایی از گردشگران و میهمان نوروزی آماده است.
وی از رنگ‌آمیزی جداول و تعمیر سرویس‌های بهداشتی در مناطق چهارگانه شهرداری آبادان خبر داد و گفت:برخی المان‌های اضافی را حذف کردیم تا جاذبهای طبیعی شهر نمایانتر شود.
شهردار آبادان افزود:’مضیف’ گردشگری نیز در برخی از مناطق برای پذیرایی از مسافران پیش بینی شده است.
وی از تعویض و توزیع ۳۰۰ باکس جدید زباله در سطح شهر خبر داد و گفت:به منظور برطرف کردن گره ترافیک شهری بخصوص هسته مرکزی اصلاح هندسی و تعریض خیابان ها انجام شده تا در تعطیلات نوروزی شاهد ترافیکی روان در شهر باشیم ضمن اینکه دو پارکینگ به ظرفیت ۹۰۰ خودرو در هسته مرکزی شهر پیش‌بینی‌شده است.
شهردار آبادان گفت:در ساحل اروندرود نیز یک فروند کشتی با تجهیزات لازم برای انجام گشت‌های تفریحی بر روی رودخانه پیش‌بینی‌شده است.
شهردار آبادان در بخش پایانی سخنانش، ساماندهی دستفروشان هسته مرکزی شهر را یادآور شد و اظهار داشت:۱۳۰ دستفروش در هسته مرکزی شهر شناسایی شده و درصدد هستیم تا در محلی آنها ساماندهی کنیم.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشاردهنده: سید بهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار