شُوی رسیدگی به ایثارگران!

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ ب٫ظ
شُوی رسیدگی به ایثارگران! شوشتر- قلم ماندگار- حکایت تصویب قوانین ایثارگری در مجلس شورای اسلامی حکایت عجیبی است چرا که از طرفی نمایندگان مجلس در بهارستان با شور و حرارت خاصی از تصویب یک قانون سخن به میان آورده و از تبدیل آن به قانون خبر می دهند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از سایت رسمی جانباز بختیاری شمال خوزستان دفتر شوشتر، حکایت تصویب قوانین ایثارگری در مجلس شورای اسلامی حکایت عجیبی است چرا که از طرفی نمایندگان مجلس در بهارستان با شور و حرارت خاصی از تصویب یک قانون سخن به میان آورده و از تبدیل آن به قانون خبر می دهند.

اما در مرحله نظارت که یکی از ابزارهای قانونی مجلس است نظارت و پیگیری لازم به عمل نمی آید و در این راستا است که با انباشت قانون در کشور مواجه می شویم.

از این دست می توان به تصویب قوانین ایثارگری که با پیگیری فراکسیون ایثارگران مجلس دهم به تصویب رسیده است اشاره کرد. اما سخن اصلی این است که چرا نمایندگان از ابزار نظارتی مجلس به نحو احسن استفاده نمی کنند و خدای ناکرده این شائبه را در جامعه به وجود می آورند که نمک مردم را می خورند و تملق و چاپلوسی دولت را می کنند.

متاسفانه فقط تعدادی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی هستند که متعهد به قانون و دفاع از مصوبات مجلس شورای اسلامی می باشند و نسبت به حق نمایندگی بودن خود، پایبند هستند.

اما گویا برخی از آنها که هزینه های کلان کرده تا وارد مجلس شوند، هدفشان مشخص است، تعدادی هم فقط امتیاز گرفته و بر علیه و یا موافق نطق می کنند. به طور مثال در این دو دوره ریاست جمهوری این چندمین بار است که ایثارگران عزیزمان در تمام کشور از قطع “بیمه تکمیلی و مستمری” آسیب جدی می بینند. آیا بهتر نیست با یک عزم و اراده ملی و تامین اعتبارات کافی و نظارت دقیق از سوی مجلس شورای اسلامی گوشه ای از مشکلات این قشر فراموش شده و آسیب پذیر مرتفع گردد؟

در کنار این موضوع، خالی از لطف نیست که به این مسئله اشاره کنیم که هفته دفاع مقدس که از راه می رسد مسئولان تازه یادشان می افتد که فشر ایثارگری هم در کشور وجود دارد بنابر این برای عقب نماندن از قافله از کارت ایثـارگری رونمایی می کنند که نه به درد دنیای ایثارگران می خورد و نه آخرتشان. روز جانباز که می شود نمایش دیدار با جانبازان راه می ندازند. الان هم که انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک است شُوی رسیدگی به ایـثارگران راه انداخته شده است.

با وجود اینکه ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی گذشته است اما هنوز مسائل درمانی جانبازان حل نشده است. به خدا توقع زیادی از سوی این قشر نیست و در مقابل اینکه جوانی و سلامت خودشان را برای آسایش ما و امنیت کشور گذاشتند، انتظار رسیدگی توقع زیادی نیست و نباید حالا که به دوران پیری پا گذاشته اند با بی توجهی، با نیازهای آنان برخورد شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار