شکاف بر‌ پیکره تنها عمارت دوره قاجار شهرستان ایذه

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۸ ب٫ظ
شکاف بر‌ پیکره تنها عمارت دوره قاجار شهرستان ایذه [ad_1] ایذه -ایرنا- فرماندار ایذه گفت به دلیل بارشهای چند روز گذشته و‌نفوذ آب در لایه های کوشک نورآباد تنها عمارت دوره قاجار در این شهرستان قسمتی از این بنا فرو‌ریخت. محسن بیرانوند روز سه شمبه در گفت و گو با خبرنگار ‌ایرنا اظهار‌کرد: نفوذ آب‌ در بین لایه های عمارت‌ کوشک ‌نورآباد و عدم […]

[ad_1]


ایذه -ایرنا- فرماندار ایذه گفت به دلیل بارشهای چند روز گذشته و‌نفوذ آب در لایه های کوشک نورآباد تنها عمارت دوره قاجار در این شهرستان قسمتی از این بنا فرو‌ریخت. محسن بیرانوند روز سه شمبه در گفت و گو با خبرنگار ‌ایرنا اظهار‌کرد: نفوذ آب‌ در بین لایه های عمارت‌ کوشک ‌نورآباد و عدم نگهداری این بنای تاریخی‌توسط اداره میراث فرهنگی به دلیل اختلاف مالکیت با شبکه بهداشت درمان قسمتی از این بنا تخریب شد.
وی با ابراز نگرانی از این اتفاق افزود: در سال۱۳۸۷ این‌بنا توسط پایگاه پژوهشی آیاپیر بصورت صد در صد مرمت شد، اما چون مالکیت این عمارت در‌اختیار شبکه بهداشت و ‌درمان‌بوده حفاظت از آن توسط سازمان میراث فرهنگی انجام نشده است نشده است.
بیرانوند با اشاره به جلسه مشترکی که اخیرا بحضور مسئولان شبکه بهداشت و‌در‌مان و‌ میراث فرهنگی در‌محل فرمانداری برگزار شد افزود: قرار شد شرایط واگذاری این عمارت به میراث فرهنگی فراهم شود‌ و‌بهداشت درمان اقدامات لازم‌را در این باره انجام‌دهد که‌متاسفانه‌کم‌کاری ها موجب صدمه بر‌پیکره این بنا شده است.
فرماندار ایذه در پایان بیان داشت؛ این موضوع را به صورت جدی هم از شبکه بهداشت و‌هم اداره‌میراث فرهنگی تا به نتیجه رسیدن آن پیگری خواهم نمود و‌با عاملین آن برخورد خواهد شد.
کوشک نورآباد مربوط به دوره قاجار است و در روستای نورآباد شهرستان ایذه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۷۸ با شماره ۲۵۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
۷۱۶۲/۶۰۶۴
خبرنگار:مهسا نوروزی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار