رحیمی:

صدا و سیمای خوزستان برنامه هایی با محوریت مساجد را در دستور کار خود قرار داده است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۳ ب٫ظ
صدا و سیمای خوزستان برنامه هایی با محوریت مساجد را در دستور کار خود قرار داده است مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان، اظهار داشت: مساجد و مدارس را به عنوان کانون های اصلی تعلیم و تربیت مورد توجه جدی در برنامه ها قرار می دهیم.

مسلم رحیمی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان، با بیان این مطلب به خبرنگار پایگاه خبری قلم ماندگار در اهواز گفت: با توجه به اینکه مساجد در کنار بقاع متبرکه و فعالیت هایی که در مدارس و حوزه های علمیه انجام می شود، یکی از کانون های مهم و قطب های فرهنگی در کشور ما هستند، در سازمان صدا و سیما یکی از مهم ترین محورهای برنامه سازی و ماموریت ما در شبکه های استانی پرداختن به مسائل دینی مردم است.

وی افزود: قطعا از آنجا که کانون ترویج مسائل دینی، مسجد است توجه به مسجد و انعکاس برنامه ها و فعالیت های مساجد و برگزاری بسیاری از مراسماتی که ما در صدا و سیما به صورت زنده و ضبطی پخش می کنیم با محوریت مساجد است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در طول سال به خصوص ماه های معنوی مثل ماه های رجب، شعبان و رمضان که معمولا برنامه های خاص و ویژه ای در سراسر استان برگزار می شود، میعادگاه های نماز جمعه و همچنین با همکاری ادارات کل تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان برنامه های خوبی زیر نظر آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و علما در شهرستان های مختلف انجام می گیرد.

رحیمی، عنوان کرد: در خوزستان استعداد خاص و ظرفیت گسترده ای برای این کار وجود دارد و دستگاه های فرهنگی هم نشان داده انده که وقتی با هم کار کنند و برنامه ها با مشارکت همه باشد خیر و برکت بیشتری در آن مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: نمونه این برنامه ها شامل جمع خوانی قرآن، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه، برنامه های احکام، ره توشه، مسائل دینی توسط علمای مختلف و… در رادیو و تلویزیون استان خوزستان است که برای بینندگان و شوندگان تولید و پخش می کنیم.

وی اذعان داشت: سمت و سوی ما بر روی برنامه های کوتاه، هنری و جذاب است که بتوانیم در فواصل مختلف سال به ویژه در ایام نوروز و ماه های آتی که در پیش رو داریم این برنامه ها را گسترش دهیم.

مدرکل صدا و سیمای خوزستان، ادامه داد: همچنین فعالیت و هماهنگی خوبی میان کانون های مساجد خوزستان با صدا و سیمای مرکز استان وجود دارد و توافقات خوبی شده و برنامه هایی به صورت مشترک در حال تولید و پخش داریم.

وی ابراز کرد: مردم ما و به ویژه نسل جوان ما باید کمک کنند بتوانیم آن طور که شایسته مساجد است در این راستا گام برداریم و تاکید رئیس سازمان صدا و سیما هم بر این است که مساجد و مدارس را به عنوان کانون های اصلی تعلیم و تربیت مورد توجه جدی در برنامه ها قرار دهیم که امیدواریم بتواینم در انجام این وظیفه موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار